Samouzdravovací novinky – Květen 2017

Krásný květnový den všem.

Připravila jsem pro Vás novinku.

Na mých stránkách v Samouzdravovacích novinkách od teď naleznete články, které Vám posílám (jsou tam všechny od ledna). Kdybyste si je chtěli znova přečíst, nebo někomu ukázat jsou zde: http://samouzdraveni.cz/?cat=13

Začíná ta pravá bylinářská sezóna. Určitě sbírejte plátky květů růží, je to nejcennější bylina co znám. Kdo má zahrádku, kupte si nebo pěstujte trvalku Kopretinu Řimbabu, je moc hezká a navíc velice léčivá. Možná nevíte, že Aksamitník (Afrikán) je zdravý – je vhodný do čajů a odpuzuje komáry, takže si ho určitě vysejte.

Máj je lásky čas a tak bych se u toho trochu zastavila.

S manželem jsme oslavili 20. výročí svatby. Svatba byla v květnu, museli jsme být kvůli podnikovému bytu do určitého data manželé J. Ale i tak jsme před svatbou spolu opravdu dlouho chodili (a i skutečně chodili, jako vášniví turisté po zemích Českých). Za ta léta jsme se naučili mnoho věcí. Např, umíme intuitivně komunikovat i hádat se na dálku J,  nemusíme nic říkat a vše důležité víme, i když je manžel v práci a já doma. Nejhorší a zároveň i nejlepší na tom je, že nic neskryjete, i kdybyste chtěli, ten druhý to stejně ví. Myslím, že se máme víc rádi, než na začátku a je to práce nás obou. Možná Vám pomůže i ve Vašich vztazích, když Vám shrnu, co pomáhá nám.

  1. Nechte partnerovi svobodu a vyžadujte svobodu pro sebe. Jestli opravdu milujete, nepotřebujete vědět a být u všeho. Čím více svobody si dáte, tím více budete chtít být spolu. Důvěřujte si.
  2. Určete si jeden den v týdnu (i počet hodin), kdy budete mít vy čas jen pro sebe a partner čas jen pro sebe. Nemusí to být stejný den (jestli máte děti, tak to určitě stejný den nebude). Respektujte si svoje časy a berte je jako posvátné – ruší se jen ve velice výjimečné situaci.
  3. Najděte si nejméně 2x do týdne společnou aktivitu. Nejlépe aby bavila Vás oba (my máme takto tancování, krátké cvičení), ale může být i tak, že jeden den půjde s Vámi manžel nakupovat a na oplátku s ním zase vy půjdete na fotbal.
  4. Nikdy o svém protějšku nemluvte sprostě. Můžete být naštvaní, ale nenadávejte. Za celý náš společný život mne nikdy nenapadlo o manželovi přemýšlet v nadávkách. Jestli si dáte vzájemnou důstojnost, vše lépe ustojíte.
  5. Když nevíte jak řešit potíže, napište partnerovi dopis (dopis na Vás nekřičí a adresátovi je jasné, že to potřebujete řešit. Vy dopisem lépe vysvětlíte, co chcete říct a partner má čas v klidu, možná i ve zlobě na Vás myslet a přemýšlet). Přijdete pak ke společné debatě už připraveni k řešení, ne k obviňování.
  6. Velice důležité pravidlo: Prohra je v některých situacích lepší než výhra. Ale zde je důležité, abyste měli pocit, že neprohráváte často, že nemusíte prohrávat, a musíte vědět, že prohrou možná získáte více než výhrou – myslím, že mi rozumíte.
  7. Jestli chcete změnit partnera, musíte se změnit Vy, ne partner. Jestli chcete, aby se změnil k lepšímu, musíte se vy změnit k lepšímu.
  8. Čím více jste naštvaní na partnera, tím více přemýšlejte, proč je hezké být s ním, jak je možné, že jste s ním tak dlouho, co se Vám na něm líbí a čím ho asi štvete vy.
  9. Poproste manžela, pokud jste žena, aby Vás vždy po hádce obejmul. Chlapa to většinou nenapadne, musíte si o to alespoň ze začátku říct. Pomůže Vám to oběma.

 

Mohla bych tady toho napsat i více, ale to je asi nejdůležitější.

Tento měsíc potěším s Bachovými esencemi

pani Moniku Bartoníčkovou. Gratuluji.

Ještě citát: „Jediná omezení, která v lidských životech existují. si klademe my sami.“ Konfucius

Ať Vám kvete láska a štěstí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Samouzdravovací novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář