Novinky září – Můj 7 denní zátěžový půst

Přeji Vám krásné Babí léto.

  • Od září se opět vracím ke klasické receptuře svých krémů (je nejlepší) navíc luxusní krém má už i kyselinu hyaluronovou a nové kelímky. Myslím že se Vám budou krémy líbit.
  • Ve středu 11.9. budu mít v jihočeských novinách článek na téma: Jak posílit imunitu
  • Tento měsíc nechám na výherkyni, ať si vybere, zda chce získat Bachovy esence na míru, nebo krém na obličej je to na Vás paní Lucko s mailem lucka24@centrum.cz

Gratuluji a ozvěte se mi.

  • Září – období Sleziny a Slinivky. Příroda naděluje plody, ale energie ubývá. Pokud chcete být otužilí, pokračujte v koupání venku Důležitý je odpočinek a plánování. Nerovnováha se projeví jako neustálé přemýšlení, potíže s trávením, opary, únava, brnění končetin, chuť i nechuť na sladké…

Důvěřujte sobě a všemu co Vám do života přichází. Život je, a bude krásný.

Mám pro Vás bylinu magickou, léčivou i jedovatou (užívejte v malých dávkách a sbírejte v rukavicích). Po usušení je vhodná i jako koření.

Slíbila jsem Vám informace jak dopadl můj 7 a půl denní zátěžový půst. Kdo má zájem ať čte dál.

Můj 7 a půldenní zátěžový půst.

Absolvovala jsem ho s manželem o prázdninách. Oba máme za sebou nějaké to půstování. Krátké půsty absolvujeme pravidelně několikrát v týdnu. Dokonce před mnoha lety jsme absolvovali dlouhý půst, ale bez zátěže.

Půst u mne trval celkem 7 a půl dne u manžela 7 dní a byli jsme jen o vodě. Rozhodli jsme se vyzkoušet co to udělá, když do půstu zapojíme i aktivity ve smyslu co tě nezabije …

Musím říct, že náš BMI se pohybuje pod 20 a pod 17 se vůbec nedoporučuje dělat dlouhodobé půsty jen o vodě. Náš dlouhý půst jsme navázali na krátký 3 denní půst, který jsme ukončili snídaní a hned po ní jsme si dali uvedený 7 denní. Budu psát hlavně o svých zážitcích.

1. Den:

Pěší túra po horách cca 35 km

Při turistice jsme pozorovali, že máme menší výkonnost (hůř se nám šlapalo, zvládli jsme menší vzdálenost). Pro mne to byl velice těžký den. Měla jsem pocit, že mám málo kyslíku, bolely mne kosti, svaly, klouby, krční uzliny a začala jsem pociťovat i nekomfort v ledvinách, i když jsem pila cca 2l.

Večer jsem měla teplotu (střídavě zima a horko) a průjem (manžel ho měl také). Z veliké námahy mne hodně bolely nohy a měla jsem i špatný spánek.

Žádná pozitiva, kromě toho, že nemusíme řešit jídlo jsem nezaznamenala. V rozhovorech jsme často zabrousili na téma jídlo, překvapivě mi to nevadilo (možná proto, že to pro mne bylo těžké a kapacita na jídlo tam asi nebyla). Manželovi povídání o jídle vadilo. Člověk si automaticky častěji všímal cedule s nápisy o jídle a o restauracích.

2.Den:

Pěší tůra jen cca 12 km. Více jsme nebyli schopni dát – celkový útlum.

Pořád pocit že nemohu dýchat a ten mne provázel až do konce půstu, do konce půstu mne také pobolívaly ledviny.

Přidaly se navíc bolesti dásní, uší, krční šlachy a svaly. Průjem u mne přetrvával ještě tento den.

3.Den:

Výlet na kolech 50 km.

Trval nám déle, než bychom to dali normálně. Museli jsme každou chvíli odpočívat. Chvílemi jsem myslela, že už se po odpočinku nezvednu. Hlad tam nebyl, ale neskutečné vyčerpání. Naopak mysl pracovala skvěle, ale reflexy byly pomalé.

Po výletu absolutní vyčerpání, zvracela jsem. V noci opět teplota a opět jsem nemohla usnout (až do konce půstu jsem byla v noci vzhůru. Byla jsem unavená, ale spát mi nešlo).

Byla jsem překvapená, jak nás tělo neposlouchá, ale mysl je čilá – moc zajímavá zkušenost. Zlepšil se mi vzhled kůže (byla o hodně vláčnější) bohužel to nevydrželo, po dvou týdnech od půstu je to opět stejné. Od tohoto dne jsme nepociťovali velký hlad, ale manžel ho pořád v hlavě měl – neustále…

4. Den:

Jen běžné práce doma a manžel měl normální pracovní den – kancelář.

Nechtělo se nám nic dělat, tělo protestovalo. Ledviny mne od 4. dne bolely víc než předchozí dny.

Měla jsem pocit, že mi mizí metličky a křečové žíly, ale opět to nevydrželo a po půstu se tam objevily tak jak předtím, nevím, kam na tu chvíli trochu zmizely. Zlepšil se nám sluch, poznali jsme to podle toho, že jsme si pustili hudbu na nejnižší stupeň hlasitosti a měli jsme pocit, že by to bylo potřeba ztlumit, ale už to nešlo – zlepšení sluchu myslím přetrvává i nadále.

5. Den:

Těžší práce na zahradě (vykopávání menších keřů 5ks a přestavba zahrady, vše jsem dělala sama).

Potíže s dýcháním jsou od dnešního dne jen v námaze když jsem v klidu mám pocit, že je vše v pořádku. Jsem za to ráda. Ten pocit, že se neustále trochu dusím byl nepříjemný. Mysl pracuje skvěle, ale tělo je slabé. V noci jsem nemohla spát na boku, měla jsem zvláštní pocit, že se mi polámou žebra jestli tak zůstanu. Hodně mne bolely. Bolelo mne i v oblasti hrudní kosti, prostě velká bolest celých žeber.

6.Den:

Veliký domácí úklid. Čištění koberce a židlí, 3 pračky, vysávání, vytírání, úklid koupelny, převlečení ložního prádla všem členům domácnosti… nikdo mi nepomáhal, byla jsem sama doma .

Všimla jsem si, že se nám s manželem zjemnily vrásky kolem očí a na krku, ale opět pár dní po půstu to vymizelo. Dýchalo se mi dobře, jen při větší námaze trochu pocit nekomfortu. V noci jsem se opět budila. Myslím, že se mi malinko zatáhly krčky u zubů a to pozoruji i nadále. Dnes jsem myslela na jídlo a překvapivě na maso (guláš, slanina)

7.Den:

Cca 5 hodin strávených na zahradě

Cítím se o dost lépe, Mám pocit, jako kdyby se mi uvolnil knedlík kolem srdce, jako kdybych tam měla víc prostoru a to mi také zůstalo. Ledviny bolely víc., mám pocit jako kdybych v nich měla kamínky. (ten pocit jsem měla střídavě ještě cca týden po půstu). Konečně jsem se vyspala. Opět mám myšlenky na jídlo a těším se na smažená vajíčka nebo volské oko nebo slaninu – tu jsem nejedla několik let. Překvapilo mne, že mám chuť na úplně jiná jídla, než běžně jím.

8. Den:

Cítím se pořád hodně slabá, ale ostatní příznaky kromě slabosti a bolesti ledvin vymizely. Moc jsem se těšila, až to večer ukončím. Manžel měl cestu autem do Prahy a tak si ráno pro jistotu si dal ječmen a Chlorellu. Rozhodně pocítil přísun energie a svěžesti. Odpoledne jsme půst ukončili pitím slané vody a cviky působící na vyčištění střev. K večeři jsme měli rýži s dušenou mrkví a pořádnou porcí másla. Chutnala jinak a moc jsme si ji užili.

Co bylo dál:

Další den nám s manželem nic nechutnalo, ať jsme zkusili cokoliv, bylo to divné chuti. Moje oblíbené borůvky mi chutnaly jako naložené v octu. Byly strašně kyselé a jídla měly divné, ne moc lákavé chutě. Během cca 3 dnů se to srovnalo.

Zhubla jsem během půstu 6 kg, ale do třech dní jsem je měla zpět .

K výkonnosti, kterou jsem měla před půstem jsem se dostala až za cca 3 týdny.

Manžel měl ze začátku pocit, že přišel o svalovou hmotu, možná o nějakou ano, ale za cca týden se mi zdál opět stejný jako před půstem. Výkonnost mu naběhla až po cca 6 týdnech. Poznali jsme to jednoduše, že nejsme schopni tahat stejné zátěže a dělat namáhavé věci stejně dlouho. Potřebovali jsme prostě regenerovat.

Co se zlepšilo a zůstalo ve zlepšení:

Pozoruji zlepšení sluchu, jsem větší pohodář, než jsem byla, malinko se zlepšila hybnost těla a lépe poznám, když se z tělem děje něco, co mu nedělá dobře a tak mohu rychleji reagovat. Mám pocit uvolnění v hrudníku, trochu méně citlivé dásně, přestal se mi tolik tvořit zubní kámen. Manžel nepozoruje nic:)

Co si myslím, že se malinko zhoršilo:

Mám asi trochu horší křečové žíly, ale cítím, že se v nich něco děje (není to bolest) a doufám, že to mohu pozitivně ovlivnit. Je mi líto, že mi nezůstala tak krásná, hladká kůže jako o půstu. Manžel opět nic:)

Má to smysl?

Myslím, že uvedený půst byl opravdu extrémně fyzicky náročný. Myslím, že kratší a pravidelnější půsty poslouží zdraví lépe (máme zkušenosti a podělím se někdy příště), než jeden dlouhý .

V případě, že ho budete chtít absolvovat, určitě je lepší, aby jste byli doma a v klidu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Samouzdravovací novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář