Novinky únor – 5+1 pravidel pro uzdravení a imunitu

Moji milí.

Máme únor, měsíc ledvin, přemýšlejte jak jim pomoct, hodně se vám zlepší zdraví, pokud je budete chránit alespoň teď.

Je to měsíc, kdy i zdravá imunita hodně zkusí. Pokud při nemoci dodržíte jistá pravidla, můžete ji hodně posílit.

Víte, že pokud onemocníte v roce 2x nebo méně, tak máte pravděpodobně zdravou imunitu ? Lidi se bojí občasného marodění, že to není v pořádku. I stabilní systém potřebuje zkoušku, aby zesílil.

Jak na to:

1. Nejdůležitější je klid, alespoň první den. Uzdravování = spánek a klidový režim (bez něj neposílíte tělo a imunitu). Pokud si ho nedopřejete, možná časem přijde autoimunitní onemocnění. Protože nedáte imunitě možnost se vzchopit, tak se může časem zblázit.

2. Kvalitní jídlo (zelené potraviny, zeleninové polévky, ovoce, jídla z kořenové zeleniny…) Kořenová zelenina posiluje životní kořínek. Žádné maso a mléčné výrobky, a už vůbec ne sladké. Nejhorší co můžete udělat je dát nemocnému něco sladkého, aby se mu lépe marodilo. Ono se mu opravdu bude lépe a déle marodit, ale vy chcete zesílit, ne marodit.

3. Pijte horkou vodu, s citronem, nebo max. čaj. Alespoň v únoru hlavně horkou vodu a nepijte hodně (více o pití najdete na mých stránkách v Moje 10+1 pro zdraví). Zapomeňte na šťávy, jak přírodní tak slazené.

4. Nemocný nepotřebuje cca 2- 4 dny jíst. Pokud na jídlo nemá chuť, nechte ho, tělo trávení vyčerpává, proto nechce jíst. Potřebuje energii jinde. U nás netrpíme podvýživou, aby to bylo důležité, spíše naopak.

5. Pokud to není nezbytné nedávejte při nemoci do těla žádný lék, ani doplňky stravy a multivitamíny… Vše vás zatěžuje a nepomáhá.

+1. Imunitně zdravé dítě v nemoci horečkuje, pokud nehorečkuje nemá dobrou imunitu. Maminky, nesrážejte dětem teplotu do 38,5°C (jedině, že trpí na febrilní křeče), spíše buďte u něj a dopřejte mu odpočinek. Navíc děti, které horečkují, jsou chytřejší (horečka má vliv na vývoj mozku).

Je to 5+1 pravidlo, které je dobré v nemoci dodržet. Uděláte svému tělu velice dobře a pomůžete mu, aby bylo maximálně odolné dlouhý čas.

Pokud máte pocit, že potřebujete poradit ozvěte se mi, ráda Vám pomohu.

  • Tento měsíc si výherkyně může vybrat, zda vyhrává Bachovy esence na míru, nebo půlhodinovou poradnu zdarma. Takže gratuluji paní Šťastné s mailem
    maca.stastna@gmail.com Ozvěte se mi.

Přeji Vám hodně zdraví a v případě nemoci ať vám 5+1 slouží.

Adriána

Příspěvek byl publikován v rubrice Samouzdravovací novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář