Samouzdravovací novinky – květen a srdce pokračování

Máme tady květem měsíc SRDCE (element ohně).

Příroda je nabitá energii ohně, růstem a my také. Srdce je orgán, který nejenom distribuuje energii v těle, ale výrazně přispívá k proměně na energii, kterou chceme preferovat (radost i smutek, vše řídí srdce a má veliký energetický náboj, takže ovlivní svou silou celé naše tělo, a i těla těch, které jsou s námi ve spojení). Srdce má teď největší sílu, a také může být teď nejvíce postiženo nebo opraveno.

Oslabení srdce se projeví:

  • Ztrátou životní energie a únavou (ta je uchovávaná v krvi, pokud krev neproudí dobře, životní energie klesá)
  • Dušností, nízkým nebo vysokým tlakem, arytmií, otoky, hormonálními poruchami a poruchami spánku, pocením, neklidem, bolesti šíje…
  • V duševní rovině je to žárlivost, extrémní chuť na sex, ale i nezájem o sex, workoholismus, impulsivnost, hyperaktivita či vyčerpanost…

Jak se dostat do rovnováhy?

  • Upřímným zájmem o sebe a druhé, o zvířata, koníčky, nové cesty, sny a nápady….
  • Mezi 11–13 hodinou nepřetěžovat své srdce (těžkým jídlem, fyzickou zátěží, hádkou…) naopak je vhodné odpočívat, meditovat, snít, procházet se….
  • Je nutná každodenní mírná fyzická zátěž na prokrvení cév a rozhýbání energie.
  • Srdci prospívá hořká chuť (čokoláda), zelenina, červená řepa, kapusta, rajčata, ředkvičky, z ovoce maliny, grep, angrešt, borůvky….

Vhodné jsou rostlinné oleje, naklíčená semínka, fazole a hořké koření (šalvěj, bazalka, oregano, rozmarýn, saturejka nebo kurkuma…)

Přijměte výzvy Vašeho srdce a zkoumejte tento měsíc svůj život přes srdce. Věřte si a mějte se rádi. Začněte alespoň teď více času věnovat sobě. Určitě se to vrátí v naplnění Vašich snů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Samouzdravovací novinky se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář