Samouzdravovací novinky – žiji s důvěrou a úsměvem na rtech.

Moji milí.

Červen je krásný měsíc.

Je to období prvních plodů a zaslouženého odpočinku (meditace) po vykonané práci. Je to zároveň období plné energie a je dobré ji využít na posílení těla. Oboje, jak meditaci, tak posílení můžete trénovat jako já např. při hrabání.

Je to období očekávání a splněných snů (pokud jste na nich zapracovali). Čeká Vás zasloužená odměna, která bude trvat dlouho.

V tomto období je zatížené tenké střevo – orgán ohně a energie. Mění přijímané věci na energii a teplo. Platí to i pro emoce a vztahy. Jaké emoce přijímáme a dáváme, takové vztahy dostáváme. Tenké střevo je párový orgán srdce a i to je důvodem, proč i nadále budou city v našich životech důležité. Pokud je nebudeme zvládat projeví se to nejprve na střevě a pak i na močovém měchýři.

Projevy oslabení tenkého střeva jsou: nadýmání, trávící potíže, bolesti močového měchýře, průjem, který může být vyvolán i přetlakem emocí. Celiakie je klasický střevní problém způsobený emocemi (žiji život, který nechci) a Crohnova nemoc (dlouhodobý konflikt v rodině, nejsem vítán, nebo si to myslím). Tito lidé chtějí vše zvládnout sami a jsou přehnaně kritičtí. Stres, kritika a neustálé analyzování ničí střevo a v tomto krásném období ho můžeme snadněji napravit a své negativní myšlenky rozpustit v kráse okolo nás. Užívejme si léčivé vděčnosti každý den.

S důvěrou se odevzdejme do neznámého, protože jen díky neznámému rosteme do lidskosti a krásy. Je to to nejhezčí, co nás může potkat i když to někdy tak nevypadá.

Potraviny pro tento měsíc:

Luštěniny, fermentované výrobky (miso tempeh…), klíčky (mungo, azuki…), čerstvý hrášek a zelenina, jáhly, pohanka, maso naložené v bylinkách, oleje do zeleninových salátů (olivový, avokádový, dýňový…), kysané mléčné výrobky (teď je ta správná doba, pokud musíte jíst mléčné výrobky tak teď).

Výborné jsou čerstvé bylinky – pažitka, máta, tymián, šalvěj, bazalka, oregano, rozmarýn, saturejka nebo kurkuma.

Z bylinek na čaj doporučuji list rybízu, levanduli, měsíček, šalvěj a královnu bylin růži.

Život nás má rád tak ho mějme rádi též.

Přeji Vám krásný úsměv a šťastnou náladu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Samouzdravovací novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář