Samouzdravovací novinky – Přijměte co nemůžete změnit.

Moji milí

Máme tady měsíc plný sluneční záře a teplých dní. Uvedené období dává zabrat krevnímu oběhu. Červenec je měsíc radosti a odpočinku a ty ho také posilují. Krevní oběh rozvádí kyslík a živiny do těla a odstraňuje oxid uhličitý a škodlivé látky z těla. Kromě toho je též projevem životní radosti, křečovitosti (křečové žíly) nebo zaseknutí a stagnace (sraženiny). Krev je symbolem životní energie.

Energie krevního oběhu je nejsilnější mezi 19 a 21 hodinou a nejslabší ráno od 7 do 9.

Oslabení se může projevit změnou srdečního rytmu, slabostí, nespavostí, zvýšenou srážlivostí, příčnými hlubokými prasklinami na jazyku, mravenčením, nebo křečemi končetin, nízkým i vysokým tlakem. Pokud máte nízký tlak většinou potřebujete v životě nakopnout jste spíše pasivnější a pomůže Vám jakékoliv rozproudění energie (např. rychlejší chůze a uvědomění si své hodnoty v životě). Pokud mátě vysoký tlak, jste v napětí a potřebujete zklidnit (např. meditace, pomalá procházka. Připusťte svou postradatelnost a nechte prostor i pro ostatní).

Přijměte, co nemůžete změnit a netrapte se tím, užívejte krásu, která pomine. Uvědomte si, že vše je pomíjivé a pro pochopení čehokoliv musíme zažít oba protiklady.

Jak se dostat do rovnováhy: Masáže, relaxace jakéhokoliv druhu nebo naopak adrenalinové sporty, pokud jsou Vaším koníčkem, plavání, jakékoliv druhy pohybu dle chuti těla (určitě poznáte co si přeje). V jídelníčku jsou výborné ovocné šťávy a voda ochucená bylinkami nebo okurkou, citronem, ovocem… Je dobré omezit těžké tuky, sůl (pokud se extrémně potíte nebo fyzicky pracujete tak to neplatí), cukr.  Zařaďte do jídelníčku klíčky, pohanku, kvalitní oleje, ryby, saláty (zeleninové i ovocné), ořechy a semínka. Jakákoliv zelenina a luštěniny jsou super a mléčné výrobky hlavně zakysané. Na krevní oběh působí dobře koření, zejména skořice, barevný pepř, hřebíček, fenykl, koriandr, majoránka, kmín či rozmarýn. Je to také jedno z mála období, kdy Vám neškodí jedení zmrzliny a chlazených potravin, jen si dávejte pozor, aby to nebylo bezprostředně po jídle a aby bylo teplo.

Z bylinek doporučuji zařadit meduňku, kopřivu, sedmikrásku, pampelišku.

Otevřeme srdce – sobě, ostatním, novým příležitostem i zážitkům.

Ať máte léto dle svých snů a představ.

Příspěvek byl publikován v rubrice Samouzdravovací novinky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář