Miniporadna

Jsem ráda, že se Vám moje stránky a moje práce líbí.

Snažím se vycházet klientům vstříc a proto máte k dispozici novou miniporadnu rozdělenou do 3 skupin, abyste to měli jednodušší. Budu odpovídat na zde zadané dotazy. Takže rozdělení je:

1. Děti a dětské nemoci

2. Chronické a Vážné onemocnění

3. Ostatní dotazy

4. Miniporadna – archiv

Kvůli obrovskému zájmu o rady a výrobky jsem nucena zrušit poradenství na mail. Na maily budu odpovídat pouze v případě, že se jedná o něco choulostivého nebo závažného, co je lepší řěšit v soukromí.

Odpovídat na dotazy budu hlavně zde, aby si kdokoliv mohl přečíst otázku i odpověď, která možná bude stačit k vyřešení jeho problému. Chci, aby se co nejvíce lidí dozvědělo, jak řeším jednotlivé situace, protože takto mohu pomoci více lidem.
Jestli budete potřebovat více, než je možné zodpovědět v miniporadně, tak to bude za poplatek viz konzultace a balíčky se mnou a Vámi osobně.
Děkuji za pochopení.

Vážím si Vaši podpory a snad tímto opatřením zlepším dostupnost informací pro více lidí.

Jestli někdo nedostal odpověď na svůj dotaz, tak se mi někam v té záplavě mailů ztratil, nebo opravdu nebylo v mých silách na něj odpovědět. Prosím Vás proto o opětovné zaslání dotazu sem.

13 komentářů: Miniporadna

 1. lubenluben napsal:

  Dobrý den, paní Kašparová,

  nemohu usnout 🙂 a proto se na Vás obracím s prosbou o radu v takto nočních hodinách. Jsem v 5. měsíci druhého těhotenství a začala jsem mít problémy s častým krvácením. Přitom první těhotenství bylo absolutně bez problému (porod musel být zakončen císařským řezem, tak si říkám, zda toto mohou být následky mých nynějších komplikací?) a první 3 měsíce druhého těhotenství byly taky fajn (až na to, že jsem mývala žaludek „na vodě“ a občas zimnici – a právě si zpětně říkám, že snad toto už mohlo být varovných signálem, že je něco v nepořádku?). Myslím si, že žijeme poměrně zdravě, co se týká stravy, pohybu i duševní kondice, proto nedokážu najít v mých problémech příčinu. Zkouším Vám proto napsat, zda by Vás nenapadlo něco, co by mohlo můj stav vylepšit. Jestli mi prostě v těle jen něco nechybí, co by stačilo doplnit… Gynekologická praxe mi nutí hormon progesteron, který zjevně moc nepomáhá, a k jehož užívání mám stejně jako k ostatním umělým preparátům odpor. Budu vděčná za jakoukoliv radu.
  A pokud bych se mohla ještě dodatečně zeptat, zda máte zkušenost s něčím, co zmírňuje následky Alzheimerovy choroby (začal na ni trpět můj děda, 77 let a postupuje celkem rychle).

  Děkuji mnohokrát a přeji Vám slunečné a vlahé jarní dny. Lucka.

  • Adriána Kašparová napsal:

   Lucko
   odpovídám zároveň na oba dotazy.
   Velice bych Vám doporučila Bachovy esence ty ve Vašem případě mohou udělat hodně práce a nemusíte se bát jsou vhodné i pro těhotné. Jestli budete chtít namíchám vám je. Další možnosti co mne napadají – potřebujete posílit dělohu a přidat hormony a to se dá přírodně pomocí medu s mateří kašičkou, ale prosím jenom půl lžičky denne nalačno cucat pod jazykem. Jezte denně ořechy slunečnicová, sezamová a hlavně dýňová semínka, pijte magnezii, ale vždy s jídlem stačí tak 3 dcl každý den (lepší je pít neperlivou). Jezte jetel klidně celou rostlinu např. do salátu, do polévky, špenátu, nebo jen tak. Z čajů doporučuji směs kontryhele, měsíčku a růže (mohu Vám namíchat). Uvolněte se a odpočívejte.

   Na Alzhheimra funguje konopí s THC (marihuana) jeden z mála důvodů, kdy má marihuana opravdu opodstatnění, protože narušuje nervová spojení, tak zároveň způsobuje také pomalejší nástup nemoce, ona vlastně neléčí, jen brání tím, že narušuje sama spojení, aby je narušovalo něco jiného, ale její působení je z hlediska zdraví přijatelnější. Dále bych zkusila byliny na podporu moskové činnosti a nervů jako např. jinan, pupečník, kotvičník, eleuterokok, žen šen, sarsaparillu, pýr, třezalka. Výborná je kašička z pískavice a medu každý den na lžičku a cucat. Bylin jsem Vám napsala více (všechny byliny kromě marihuany mám a mohu poskytnout).

 2. lubenluben napsal:

  Omlouvám se, pravděpodobně jsem vložila svůj dotaz do špatné rubriky, ještě jsem se zapomněla zeptat, co by mohlo pomáhat proti tvrdnutí břicha (neotvírám se, nic takového, jen když ležím na zádech, myslím na to malé v břísku, nebo jsem unavenější, bříško začně tvrdnout). Tak ještě jednou mnohokrát děkuji. Lucka

 3. Kytička napsal:

  Dobrý den, milá Adriano,
  chtěla bych se zeptat, zda existují nějaké byliny, které by mohly posunout- oddálit-menzes (např. o 3 dny, bráním se použití chemických hormonů), popřípadě jak dlouhodobě prodloužit celý cyklus- mám jej pravidelný, ale zkrácený- 24-25 dnů, takže někdy i 2x do měsíce (je mi 45 let).
  Poradila byste mi??
  Velice děkuji za odpověď. Kytička 🙂

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den Kytičko.
   Krátký menstruační cyklus mívají ženy hodně pracovně nebo jinak vytížené, protože pracujií v mužské energii, tak ani cyklus nechce být dlouhý, protože se to popírá. Je možné, že pracujete v čistě mužském kolektivu, nebo se nemáte ráda jako žena, nebo chcete mít věci rychle za sebou i to jsou důvody krátkého cyklu, podvědomí to ovlivní takhle.
   Možnosti: více odpočívejte, kupte si na sebe čistě ženské věci a ty noste (sukně jsou podmínkou), opasky, náramky, zkrátka to, co chlapi nenosí, vyzvedněte svoji ženskost (dlouhé vlasy) věnujte se ženským sportům (tanec alespoň 1x týdně klidně sama doma) běh je mužská záležitost pracuje tam hodně mužské energie, ale nordic walking je OK. Zajděte si na masáž, udělejte masku, koukejte se na sebe do zrcadla a zkuste si najít na sobě přednosti které jako žena máte. Staňte se královnou svého života.
   Co by Vám ale mohlo zabrat – řekněte sama sobě nahlas (spíše požádejte) svoje tělo, že chcete prodloužit cyklus a také řekněte na kolik dní. Pak si zkuste celý měsíc dávat každý den půlku citronu (je to jedno kdy) s tím, že si vždy, když si ho dáte uvedomte na kolik dní chcete prodloužit cyklus.
   Je možné dát na celkovou úpravu menstruace i byliny ale tam je ro trochu složitější, záleží zda máte i bolestivou menstruaci nebo ne. Ale uvedené byliny můžete použít v každém případě můžete vyzkoušet směs Měsíček, Drmek a Damiána (mohu Vám namíchat).

   • Kytička napsal:

    Milá Adriano,
    děkuji Vám za rychlou odpověď, nicméně si nemyslím, že by u mě byl problém s mužskou energií- preferuji ženství a tradiční ženské hodnoty, nemám ráda „emancipaci“, jsem narozená ve znamení býka- ženské znamení pod vládou planety Venuše a vždy jsem se jako žena-Venuše cítila a chovala -ráda se parádím i zdobím šperky, z domu bych nevyšla neupravená, nenalíčená, myslím si, že mám pěknou ženskou postavu přitahující muže. Ano, nosím kalhoty, ale v létě často a velmi ráda šaty i sukně, cítím se v nich hezky žensky . I podle testu (TCM) mi vyšla spíše jinová tělesná konstituce. Mám vysloveně ženské povolání a pracuji výhradně v ženském kolektivu. Jsem celkově spíše pomalejší, ráda se se vším piplám, hraju,vše mi dlouho trvá, jsem tak trochu puntičkář :-). Odpočinek je pro mě také velmi důležitý, takže si ho pokud možno neodpírám (nejlépe posezení na zahradě s knížkou a sklenkou vína 🙂 )Před sportem upřednostnuji přirozený pohyb, tkaže chůze, kolo, nepravidelně jóga, žádné silové sporty, protože i já si myslím, že svaly patří k mužům :-). Mohla bych to zkusit s tím tancem, to je hezký nápad:-). Citróny užívám vlastně pravidelně – ráno vymačkám do teplé vody a pak téměř denně bylinno-zeleninové smootie opět s citrónem. Menstruaci nemám bolestivou, jen silnější a rychlou, za 3 dny je po menzes, spíše pociťuji premenstruační syndrom- napětí v prsou, nafouklé břicho, nervozita, podrážděnost, ale s užíváním bylinného exrtaktu se to velice zmírnilo (Hluchavka bílá, Měsíček lékařský, Chaluha bublinatá, Kakost smrdutý, Lékořice Lysá, Všedobr horní, Mochna husí, Jetel luční, Jeřabina lékařská, Svízel syřišťový, Trnovník akát, Kontryhel obecný, Fenykl obecný). Dříve jsem mívala cyklus 28-32 dnů, kratší mám teď asi 8-9 let. Připouštím, že vše je záležitost mozku a že někde hluboko v podvědomí může být zakopaný pes, ale jak se k němu dostat 🙂 ? Dle Vaší rady tedy zkusím „čarovat“ (žádat) a uvidíme:-).
    Ještě jednou děkuji za Váš názor, mějte se krásně! Kytička

    • Adriána Kašparová napsal:

     Dobrý den Kytičko.

     Vy jste ukázkový příklad jak výjimka potvrzuje pravidlo :). Ve Vašem případě to je na delší rozhovor nebo na zkoumání sama sebe, snad Vám přeci jen něco z uvedených rad bude k užitku, ale ptejte se jinde a sebe, určitě se můžete dopátrat pomoci. Z bylim bych Vám můžu doporučit čaj na harmonizaci pohlavních orgánů nebo byliny: Drmek, Damiánu, Ašwagandu, Anděliku, Hluchavku, Třezalku, Kontryhel nebo jejich libovolnou kombinaci, ale to byste nejprve musela přestat užívat to co berete, aby toho nebylo na Vás moc. Ta Vaše bylinná směs má v sobe hodně bylin, i když je to ještě možné (13 bylin můžete ve směsi použít), ale kombinace 13 bylin musí být spíše na míru člověku šitá, jinak se míjí účinkem. Ve většině případů je hodně bylin řešení, které nemusí fungovat je tam moc učitelů a žák (tělo) neví koho poslouchat a tak neposlouchá nikoho, ale jestli jste si to vyrobila sama, tak je to v pořádku a časem to zabere.

 4. Kytička napsal:

  Dobrý den a krásné léto, milá Adriano,
  měla bych na vás pár praktických dotazů, pokud byste byla ochotná mi odpovědět. Jsem stále více uchvácená přírodou a jejími zázraky a tak jsem se také vrhla na bylinky, dá se říct, že jsem jimi doslova posedlá :-). Sama pěstuji i vyrážím do volné přírody, sbírám, suším, nasávám vůně.. Nyní mám plnou půdu vonící lipovým květem, plátky růží, samozřejmě meduňkou, dobromyslí, saturejkou, mátou, yzopem, libečkem, třezalkou, úžasnou vůní svízele syřišťového atd.- mám z nynějšího plodného období opravdu každodenní radost. Jen mám trochu problém- nabo spíše málo zkušeností s dalším zpracováním, proto tyto mé dotazy:
  Za 1) bych se chtěla zeptat, jak sušené bylinky skladujete, aby si uchovaly co nejvíce prospěšných látek? Vím, že nejlepší by bylo tmavé sklo, ale tak velké nádoby nemám. Mohly by být v kartonových nebo plastových krabicích? Necháváte usušené byliny v celku nebo je drtíte?
  Za 2) letos mi vyrostlo spoustu lichořeřišnice, ale nevím co s ní, kromě toho, že ji čerstvou přidávám do salátů nebo smoothie, ale rozhodně nestačím spotřebovat to množství. A ještě- vyrostlo mi spoustu chrpy, ale zahradní kultivar- mohu sbírat i tento květ?
  Za 3) Když budu vyrábět mast/ krém- je lepší použít bylinky čerstvé nebo sušené? (např. okvětní plátky růží nebo jitrocel..)
  Za 4) také nevím, jak zpracovat brutnák lékařský, zatím si na něm pochutnávají pouze včelky 🙂
  Za 5) chtěla bych si vyrobit krém z aloe arborescens, ale nevím, jak na to- zda listy pokrájet celé a naložit do základu a pak zcedit, nebo použít jen vnitřní gel- mohla byste mi poradit jednoduchý recept, prosím?
  Za 6) – čajíčky vařím téměř denně- zatím kombinuji bylinky dle nálady nebo momentální chutě, ale přece jen bych uvítala nějakou jednoduchou radu, jak byliny míchat- a kolik bylin maximálně do 1 čaje, aby byl spíše k užitku, než ke škodě ?

  Jinak zkouším experimentovat- letos jsem zkusila sirup z květů akátu- výborný :-), samozřejmě z černého bezu- po tom se doma jen zaprášilo, nyní mám naložený na sirup lipový květ. Vyrobila jsem tinkturu z vlaštovičníku a z květu kaštanu ( ale také si nejsem jistá správným poměrem bylin a alkoholu-dávám to spíše od oka do 40% alkoholu – stačí to?). A předevčírem jsem uvařila džem z růžových plátků- úžasná barva i vůně, jen je trochu natrpklý, ale na chléb s máslem delikatesa :-).
  Tak tolik k mým dotazům a zkušenostem, Adrianko, byla bych Vám vděčná, kdybyste mi mohla poradit, jak na to :-). Velice Vás obdivuji, myslím, že to co děláte, je skvělé a smysluplné, fandím Vám a přeji Vám hodně štěstí a úspěchů! Jednou bych toho chtěla znát a umět tolik co Vy, ale jelikož jsem o něco starší, tak Vás asi nedoženu :-).
  Mějte se krásně, užívejte slunné dny a ať se Vám vše daří!
  Kytička

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den Kytičko.

   Konečně odpovídám na Vaše dotazy,
   1) Byliny můžete uchovávat v kartonu, papíru (pytlíky), plechové dózy (to mám já) nebo také používám dózy od instantní melty Caro, plátěné pytlíky mám ještě po babičce. Sklo je fajn, ale musí být tmavé a navíc je těžké. Byliny se musí skladovat v suchu a ve tmě (skladuji je v kumbálu, kde máme sucho). Myslím že nejlepší jsou plátěné pytlíky, jsou navíc lehké a dají se vyprat. Byliny uchovávám hlavně v celku a drtím je až při výrobě směsí nebo před použitím, výjimečně je drtím dříve, když jich mám hodně a potřebuji prostor, jinak až před užíváním, nebo mícháním směsí.
   2) Z Lichořeřišnice je výborná tinktura a můžete ji také nasekat do mrazáku na zimu. Znám hodně bylin, ale zahradní chrpa mi nic neříká, proto Vám nemohu doporučit její sběr, znám jenom divokou, dnes už velice vzácně rostoucí chrpu.
   3) Krém z čerstvých bylin je kvalitější, ale náročnější na výrobu. Z kvalitně usušených bylin se většinou dělá cokoliv lépe, takže jestli začínáte zkuste sušené
   4) Brutnák se dá jíst (květ) jinak výroba brutnákového oleje ze semen je náročná na množství, lis i podmínky, takže Vám kromě sušení a jedení nic jiného nedoporučím.
   5) Krém z Aloe nedělám. Protože je hodně vodnatá a důležitý je hlavně vnitřek nevím, jak dlouho by Vám vydržel bez konzervantů, myslím že je zbytečně složité ho vyrábět, mám lepší kombinace s podobnými účinky. Zkuste internet, kdybyste to přeci jen chtěla zkusit.
   6.) Intuitivní vaření čaje je to úplně nejlepší co můžete dělat, jen dodržujte lichý počet bylin (1,3,5…), nejlepší čaje jsou směsi z malého počtu do 5 bylin maximálně dělám směsi 9. bylin. Vždy si před výběrem bylin představte člověka, pro kterého budete směs dělat a požádejte o správný výběr pro toho člověka, pak po výběru bylin poděkujte bylinám za pomoc. Je to nejlepší a trefíte se nejlépe.

   Nakládání do 40% alkoholu je slabé, ale když už máte tinktury s uvedeným alkoholem nevyhazujte je, je to také docela dobré, navíc tam máte tu lásku a úctu k bylinám, která je k nezaplacení a Vaše tinktury budou lepší než kupované vyráběné bez lidské podpory a lásky (jen příště zkuste do 60% nejlépe 80% alkohol).

   Kytičko děkuji za hezký mail je videt že jste si našla životní lásku a smysl života, to je supr a protože to děláte tak jak to popisujete, určitě bych se od Vás měla co naučit už teď, protože Vy máte zase jiné zkušenosti a berete to co děláte vážně a s láskou, proto máte určitě něco vzácného co bylo dáno jenom Vám a můžete to dávat dál. Ať se Vám daří a budu ráda, když mi zase něco hezkého napíšete např. to, zda jste udělala krém z aloe a jak to dopadlo. Ráda se dozvím zda to jde.:).

 5. mirakuz napsal:

  Dobrý večer,
  které orgány v těle mohou souviset s parodontózou?
  Děkuji. Miroslava

  • Adriána Kašparová napsal:

   Nejčastěji je to potíž slinivky a také v tom můžou být ledviny.

 6. StandaB napsal:

  Dobrý večer paní Adriáno,
  asi dva roky po léčbě boreliózy mě střídavě trápí bolesti hlavy, třes svalů, tlukot srdce, střídavé bolesti po celém těle, nespavost, nervová podrážděnost. Upravil jsem svůj životní režim, tj. kvalitnější stravu, spánek, méně stresů, byliny, doplňky stravy a pod. Daří se mně to držet pod kontrolou, ale není to pořád ono. Vím, že se můžu uzdravit, trochu v tom ale tápu. Za každou dobrou radu jak na to budu moc vděčný.
  Standa

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den Stanislave. Ve Vašem případě bych byla ráda, kdyby jste mi zavolal. Na Vaše potíže není jednoznačná odpověď navíc jste už asi mnoho vyzkoušel a já bych byla ráda, kdybychom opravdu našli pro Vás řešení, protože možnosti tu jsou.

Komentáře nejsou povoleny.