Děti a dětské nemoci

Hodně maminek trápí zdraví jejich dětí a čím déle pracuji s lidmi, tím více přichází i nemocných dětiček a mnohé jsou opravdu vážně nemocné.

Jestli hledáte radu jak pomoci svému dítku napište mi dotaz sem, nebo se podívejte, možná se Váš problém už zde řešil a můžete se případně i ptát uvedené osoby, která dotaz zadávala, (když si zadáte odpovědět), zda byli nějaké úspěchy v uvedené životní výzvě.

Přeji Vám hodně radostí s Vašimi dětmi :).

74 komentářů: Děti a dětské nemoci

  1. MartinaR napsal:

    Dobrý den,
    mohla bych se vás prosím na něco zeptat?
    Hledala jsem totiž nějaké informace ohledně bambuckého másla v kombinaci s vysušováním pokožky a narazila jsem na dotaz, který vám již někdo položil na vašem webu loni v dubnu.
    Mám půlroční miminko a pořád ji trápí suchá kůže, začalo to seboreou, ale pořád to nějak přetrvává.
    Na doporučení jsme začali používat bambucké máslo v bio kvalitě od Saloos.
    Podle mě jsme ji mohli mazat určitě přes měsíc.
    Nejhorší to měla vždy na hlavičce (čelo, skráně), holeně a prstíky na rukou.
    V první etapě se vše výrazně zlepšilo. Ale teď jsme začali pozorovat, že se něco děje, že už to nezabírá a spíše se to zase zhoršuje. Má kůži mnohem sušší než předtím.
    I my jsme si všimli, že hned poté, co ji namažeme, máme okamžitě suché ruce.
    Tak jsem začala hledat informace, jak to je a dočetla jsem se, že časté používání může paradoxně kůži vysušit..jako másla a oleje.
    Nesetkala jste se s tím prosím? Doporučila byste mi, co bychom mohli třeba pro to udělat jiného?
    Je to miminko, kůži má evidentně citlivou a my nechceme žádné medikamenty od lékařů..spíš raději přírodní.
    Moc děkuji za odpověď.
    Martina R.

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den Martino.
      Jsou některá másla a oleje, které vysušují, ale bambucké máslo mezi ně patří jen velice ojediněle (nerafinované by tento problém mělo vyřešit). Proto já míchám různé oleje a másla, aby se využily vlastnosti všech ke prospěchu pokožky. Jestli přeci jen chcete zkusit změnu (někdy stačí na chvíli zaměnit bambucké máslo za nerafinované – saloos má rafinované ) to má ale specifický zápach. Nebo je dobré mandlové a kakaové máslo, nebo směsi bambucké, mandlové kakaové případně s mandlovým nebo konopným olejem (ne olivový, ten časem vysušuje). Mohu cokoliv namíchat dokonce Vám mohu udělat něco jako oleogel (hodně tekutý krém), aby Vám déle vydržel, protože ho mažete možná i na celé tělíčko.
      Ještě bych chtěla upozornit, že to můžete také vidět jinak než to je. Vy totiž namažete kůži a ta je chvíli mastná a pak mastná není (tělo okamžitě zapracuje všechen tuk do kůže, protože mu to dělá dobře) a vy si můžete myslet, že kůže je suchá. Pokud ale nemá šupinky, nedělají se vrásky a je vláčná, tak není suchá, je jen dobře promazaná. Vy ještě můžete zvýšit účinnost hydratace tím, že budete krém nebo olej mazat na vlhké tělo jakokdyby nedostatečně osušené ručníkem. Jestli budete mazat na vlhkou kůži, problém by měl zmizet. Kůži vysušuje hlavně olivový olej po dlouhodobém použití.
      Jestli bude i nadále kůže suchá (i po střídání uvedených másel nebo směsi másel s oleji viz výše a hydrataci vodou), tak má Vaše dcerka pravděpodobně alergii na něco, a i ta seborrea by to potvrzovala. Tam je potřeba podchytit i alergii. Je možné přidat do másla nebo jejich kombinace, v případě, že se to nebude lepšit, i trochu kvalitního domácího nesoleného sádla (také mohu nabídnout). Sádlo umí doléčit to, co rostlinná másla nezvládají. Případně byste mohla zkusit do másla kápnout hodně malinko tea tree olejíčku, nebo manuky, nebo šalvěje a klidně i jejich kombinaci – podpoří to hojení seborrey. I kdybyste alergii nepodchytila, jen střídala uvedená másla a mix s oleji a sádlem uděláte pro její kůži to nejlepší co v současné době můžete udělat. Mám zkušenosti od mnoha klientů, že jiné přípravky než čisté másla bez konzervantů a vůní jsou pro pokožku omnoho horší. Nebo poškozují tělo (kortikoidy).

  2. Tereza napsal:

    Dobrý den, má neteř (2 roky a tři měsíce) trpí velmi suchou až šupinatou kůží hlavně v oblasti paží a na obličeji, byla jí diagnostikována folikulární hyperkeratóza. Setkala jste se někdy s tímto onemocněním kůže? Popřípadě doporučila byste, co dělat, aby došlo k nějakému zlepšení? Děkuji Tereza M.

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den Terezo.
      Lékařský název diagnozy mi nic neříká, možná jsem se s tím setkala, ale já řeším klienty dle příznaků, projevů a omezení ne dle názvu diagnoz, spíše je ani nechci vědět, nepomůže mi to v ničem, abych se lépe dopátrala jak mohu pomoci. Chápu Vás, že se mi to snažíte nějak přiblížit, ale informací mám málo. Co Vám na základě toho mála mohu doporuřit – určitě posilovat játra dětským čajem např ze sedmikrásky, pampelišky a měsíčku. Vařit jídla s estragonem a saturejkou, vyhnout se mléčným výrobkům, přečíst si články na mých stránkách. Posilujte imunitu dle videí zde na stránkách o imunitě, masírujte plosky chodidel, dobrý by byl zelený ječmen. V případě, že chcete vědět více, musím i já vědět více. Proto doporučuji poradnu.

  3. Lucijka napsal:

    Dobrý den paní Adriáno,
    obracím se na Vás s dotazem ohledně mého 2 letého syna. Poslední dobou často trpí na zácpy. Zřejmě nepříjemný zážitek z bolestivé stolice ho teď nutí netlačit ven, ale co nejdéle vědomě zadržovat a zatlačovat zpět, nyní již 5.tým dnem. Pít pije, jíst něco sní. Běžně toho také moc nespapá, když někde dostane sladkosti, mohl by sníst kvanta, jinak je dost vybíravý a málo co sní. V lekárně mě zalekli čípkama. Prosím Vás o radu, jak bych mu mohla pomoci, přírodní cestou?
    Zkoušela jsem suš.švestky, ale ty mu nešmakujou. Šťávu z kompotu švestkového (z krámu). Nevím si rady.
    PS: z pohledu celostního…problémy dítěte se odvíjí od problémů matky? I otce?
    Předem moc děkuji za odpověď.
    Hezký zbytek večera, Lucij

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den Lucie.
      Nezbyde Vám nic jiného, než syna naučit ráno na ovesnou a jiné kaše. Je důležité, aby alespoň týden jedl ovesnou kaši klidně se šťávou ze švestek případně švestkami, dejte mu do ní i lněné semínka. Sezamová, dýňová slunečnicová (může mít v kaši také, nebo je musí přez den jíst) Doporučuji přimíchat do kaše i konopný nebo lněný olej. Alespoň týden ať nejí maso (zahušťuje stolici), každý den ať jí polévky, jablko alespoň jedno, dobrý je celer, dýně a kysané zelí.
      Zelený ječmen také velice pomáhá.
      Kdyby to nestačilo, tak to už je na poradnu.

      • Lucijka napsal:

        Moc Vám děkuji za rady, budu se jich držet. Stolice je již venku, po týdnu, s odbornou pomocí, jinak to nešlo. Malej vědomě zatlačuje,bojí se bolesti. Problém s tvrdou stolicí má poslední 2 – 3 měs. S úpravou jídelníčku se to určitě spraví. Jen ho navyknout na jinou stravu bude vyžadovat trpělivost. Sama mám lehčí formu intolerance laktozy a přítel je masožravec. Ted se topím v sestavování jídelníču, aby každý měl to co potřebuje :-/
        Ještě jednou děkuji, krásný den, Lucij

        • Lucijka napsal:

          Prosím Vás jaký je Váš názor na podávání prebiotické vlákniny v našem případě? Děkuji

          • Adriána Kašparová napsal:

            Vláknina je určitě v pořádku a jestli tam budou i prebiotika tak je to dobře. Já mám nejraději jablečnou vlákninu (dá se koupit za pár korun ve zdravé výživě), která je šetrná ke střevům a k tomu nějaký zákys nebo jogurt, nebo ještě lépe kysaná smetana (je zdravější a přebytečný tuk promaže i střevo) a máte prebiotika možná levněji než v lékárně – mám raději přírodní a navíc je můžete v kuchyni spotřebovat, kdyby malému nechutnali, což si nemyslím, na rozdíl od lékárenských. Zkusila bych smetanu a jablečnou vlákninu (klidně i do té smetany). Může se to jíst každý den, navíc to chutná a je to přírodní a levné.

  4. Pavlina8 napsal:

    Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Mám 2 letou dceru,ktera nam do ted nestonala. V breznu mel manzel chřipku a dostala to od nej, pote mesicni kasel, opet se neco vratilo a byla prelecena i antibiotiky kuli velkemu zhorseni, pak za 14 dni zvracela a po mesici vcera opet vcera zvracela i teda s teplotou, dnes jen teplota 38, 4. Stale pije na noc a po ranu mleko Beba 90ml, samozrejme po zvraceni ho 4 dny nemela, ale ma ho velmi rada.nevim jestli to mleko nenam odbourat, myslim si ze mléčných výrobků sni taky nekdy dost.slysela jsem ze v tom taky neni jic moc dobreho.
    Uz nevim po tech nemocech jak ji mam opet ziskat imunitu, pridavam ji rakytnik lzicku do caje, to si myslim ze do tech 2 let ji drzelo bez nemoci, ale ted je nejaka narusena a i to zvraceni ze se ji vratilo. Vzdy po te nemoci uzivala i Nutrolin B.
    Tak vas prosim o radu.
    Moc dekuji

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den Pavlíno.
      Možností je hodně koukněte na videa jak na zvýšení imunity. Dále určitě omezte mléčné výrobky a když už budete jíst něco mléčného, tak zkuste spíše smetanu (sladkou i kyselou). Velice dobře posiluje u dětí imunitu kysané zelí a jeho šťáva (nejlépe malé množství každý den) ale musí být domácí, nebo zelený ječmen a chlorella (mohu prodat). Kupované zelí nefunguje.
      Kdyby to nestačilo, prosím objednejte se do poradny (máte 30 min. zdarma)

  5. Pavlina8 napsal:

    Dobrý den, jeste bych se rada zeptala kdyz bych mela zajem o tu chlorelu, tak kolik tablet za den by musela snist? V listopadu ji budou 3 roky. Protoze zeleny jecmen mi nevypije a nevim jak jinak bych to do ni dostala.
    A takze omezit i tu Bebu, nebo ta nevadi?
    dekuji Pavlina

  6. Pavlina8 napsal:

    A jeste jsem vas chtela poprosit jestli by jste mi poslala recept na sirup ze sedmikrasek na kase, jak jste mi slibila. Kolik maly muzu dat a jak to dlouho vydrzi. Moc dekuji

  7. svobodova napsal:

    Dobrý den, syn chodí už 2. rokem do školky a neustále ho trápí velmi silný dráždivý kašel, kterého se dlouho zbavujeme. Máme 3 děti a teď máme šílené období. Postupně všechny děti prodělaly zápal plic (první byl syn, aktuálně druhá dcera). Skoro týden má syn teplotu 38-39, silný kašel, špatně spí. Znovu zápal plic nemá. Podle paní doktorky plíce jsou čisté, má to v hlavě a krku. Napařujeme nohy, inhalujeme heřmánek, bere léky na kašel. Už jsem z toho nešťastná. Na reakci okolí – tři děti jsou malý kolektiv- jsem už alergická. Copak mít 3 děti znamená mít 3 věčně nemocné děti. Už si nevím rady, co dělat jinak lépe. Mohla byste mi prosím pomoci? Díky za odpověď.

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den paní Svobodová.
      zavolejte mi domluvíme si půlhodinovou poradnu, první půlhodinu máte jako maminka malých dětí zdarma. Je těžké Vám ve zkratce napsat co dělat, navíc když o Vás skoro nic nevím.

  8. Monika napsal:

    Dobrý den,
    mohu se zeptat na Váš názor, čím mazat děti před sluníčkem? Když si přečteme složení krémů s chemickým filtrem, žádná sláva, omezujeme-li chemii v našem životě. Chtěla jsem se uchýlit k užívání krémů s minerálním filtrem, ovšem co jsem se dočetla, zde jsou zase nano částice, u kterých snad není potvrzen účinek na lidské zdraví-ukáže čas. Co si myslíte vy? Jakými krémy se tedy máme chránit před slunečním zářením?I když jsou určitě rizika z opalování, sluneční paprsky přeci též potřebujeme…. Děkuji

    • Adriána Kašparová napsal:

      Budu radit dle svých zkušeností.
      Pokud byly naše děti venku u nás v ČR nebo SR tak jsme je ničím jiným než mými krémy nemazali (krémy které vyrábím mají přibližne faktor 4 – je důležité, aby obsahovaly bambucké máslo a kokosový olej – oba výborně chrání před sluncem). Pokud jsme šli k vodě a byly malé, tak jsem do krému přidávala dětský zásyp (byly sice bílé po namazání, ale stačilo to jako ochrana). Když se nám přeci jen stalo, že některé se spálilo, tak jsme ho okamžitě doma namazali kysanou smetanou a do druhého dne se to zahojilo. Samozřejmě dodržujte že mezi 12 – 14 hod. jsou děti na slunci oblečené alespoň na kritických místech.
      Když jsme občas jeli k moři, tak jsem vždy raději koupila krém v obchodě s vysokým ochranným faktorem, ale k moři nejezdíme často. Myslím, že v teplých krajinách má opodstatnění kupovaný kvalitní krém na opalování, ale v našich podmínkách vůbec krémy jiné než moje nepoužíváme a stačí to, jedině když jdou děti na vodu (už jsou větší a nechtěji vypadat bíle) tak si také koupíme krém v drogerii, ale kupovaný mají asi tak celkem 14 dní z celého roku.
      Jinak Vám poradit nedokáži ale, nám to funguje.

  9. Vik133 napsal:

    Dobrý deň,

    rada by som Vás poprosila o radu. Naša 5 mesačná dcérka mala najprv suche miesta pod krkom ale rozšírilo sa jej to na hrudník a bruško. Malý fliačik má už aj na chrbátiku a rukách nad lakťom. Od narodenia ju mažem slnečnicovým olejom z lekárne, teraz som pridala aj bio kokosový olej. Kúpeme ju 2x týždenne v čistej vode, ku koncu kúpeľa pridávam nechtíkovú kúpeľ od Weledy. Pokožku jej teraz po kúpeli mastím rejme mokrú. Niekdy sa mi tie fľaky zdajú viac červené, inokedy mam pocit, že sa to lepší. Je to taká drsná, hrubšia koža. Neškrabe sa, takže ju to zrejme nesvrbí. Na kožnom sme s ňou zatiaľ neboli. Pediater to vyhodnotil ako ekzém bez príznakov a odporúčal mazať to infadolanom. Ja by som rada pokračovala v prírodnom premasťovaní pokožky. Vo Vašej poradni som našla odporúčanie na mandľový olej a bambucké maslo. Je ešte niečo, čo by mohlo pomocť. Dcéra je plne kojená. Mala by som obmedziť niečo v mojej strave?
    Vopred ďakujem.
    Viktória

    • Adriána Kašparová napsal:

      Viktória.
      Z obmedzením Vašeho jedla je to zložité, ale bolo by dobré keby ste obmedzila alebo vylúčila mlieko a mliečné výrobky a keď už musíte niečo mliečného jesť tak smotanu kyslú alebo sladkú a máslo sa dokonca doporučuje.
      Vo Vašom prípade je lepšie oleje striedať jeden druh može dlhodobo vysušovať kožu. Striedajte mandľový, konopný, z hroznových jadierok (býva v Kauflande za pár korún) a slnečnicový tiež može byť. Bolo by dobré do nich občas pridať buď borákový olej, alebo z pšeničných klíčkov sú sice drahšie, ale stojí to za to dobre hoja kožu. Občas aj ricinový olej je dobrý ale nie v tvári, aby nemala fúzy (po ricine dobre rastú vlasy).
      Až pokvitnú ruže urobte řužový čaj s plátkov ruže a pridávajte ho do kúpeľa – neexistuje lepší sposob, ako kúpeľou hojiť kožu ako ruža. Možete aj potierať poškodenú kožu čajom a nechať uschnúť. Dobré je si kůpiť i bambucké máslo v bio kvalite nerafinované sice nevonia nijak pekne ale hojí, je drahšie, ale stačí nim potierať len uvedené miesta. Trochu funguje i obyčajné maslo a sadlo
      Výborne funguje i natierať poškodenú kožu Vašou močou, možno Vám to príde divné, ale keď si kúpite drahý krém v lekárni na ochranu kože a exzémy vždy je tam urea 40až 60% (to je moč, tak prečo by ste mala dávať malej moč teliatok, keď Vaša je lepšia). Bolo by to na dlhé vysvetľovanie, ale funguje to najlepšie, verte mi a skuste to, ale Vaša moč nesmie byť staršia než pár minút, potom už to nemá zmysel. Musíte ju použiť hneď po načuraní do čistej skleničky.
      Určite by bolo dobré, keby ste zaradila do jedálničku zemežlč, pupavu alebo senovku grécku podporí to tvorbu mlieka a naviac pomože malej liečiť exem z vnútra. Mlieko budete mať sice horké ale deťom to nevadí, asi vedia, že im to robí dobre.

  10. Marketa napsal:

    Dobrý den, paní Adriáno,

    ráda bych využila tuto část o dětech a chtěla bych vám poděkovat. V listopadu jsme spolu řešily stále se vracející kašel syna a také jak posílit jeho imunitu. Držela jsem se vašich rad – pravidelně jsme pili čajík od vás, malej si oblíbil vaši pastu, kterou jste představovala v Sama doma, a taky jsem pravidelně podle vašeho doporučení masírovala nožky. A musím říct, že nám to moc pomohlo. Takže ještě jednou díky moc za vaše rady! Markéta

  11. Mihee napsal:

    Mila Adri,
    Uz mnohokrat jste mi skvele poradila a tentokrat se na vas obracim s odlupovanim nehtu v nehtove luzku u deti. 17 mesicni syn to ma na obou paleckach, 4leta dcerka za na prostrednickua pfstenicku, zatim to maji oba jen na dvou prstech. Deti mi stale nejedi vse, tak tusim, ze nam chybi nejaky ten mineral ci vitamin. Tusim, ze by to mohlo byt nedostatkem zeleza nebo vapniku. Take mame za sebou nemoc zvanou hlava, ruce a nohy, podobne planym nestovicim. mela jsem to s nimi taktez, ale uz je to vice jak mesic. Premyslela jsem zavest uzivani konopneho oleje, co myslite? Divala jsem se po netu na priciny, ale muze to byt cokoliv, ikdyz si myslim, ze u nas je to nedostatkem vitaminu a mineralu. To jen tusim a budu vdecna za vas nazor a radu.
    Dekuji moc
    Misa

    • Adriána Kašparová napsal:

      Míšo
      potírání konopným olejem pokud do něj přidáte ještě nějaký desinfekční olejíček (šalvěj, rosalina, tea tree…) je supr.
      S vápníkem Vám pomohou sezamové nebo makové výrobky např. chalva a dokonce by dětem mohla chutnat je sladká.
      Na železo je vše co je zelené teda veškerá zelená zelenina.
      Přidejte do jídelníčku i ořechy a semínka, dýňové jsou základ.
      A mělo by být lépe.

  12. jitka-j napsal:

    Dobrý den,
    mám dotaz, jestli se dá nějakou přírodní cestou zmenšit zvětšená nosní mandle u dítěte?
    Dcera má 3,5 roku, v noci chrápe, ale na odstranění mi přijde ještě malá.
    Děkuji Jitka

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den Jitko.

      Za pokus to stojí ale nemohu Vám slíbit že to vyjde. Je to na delší rozmluvu alespoň 30 min. poradnu (máte u mne 30 min. zdarma jako matka malého dítěte.)

      • jitka-j napsal:

        To je bezva, jak taková poradna probíhá?
        Osobně to asi nepůjde, nemůžu se kvůli dětem nikam daleko vydat, ale co přes net?
        Díky Jitka

        • Adriána Kašparová napsal:

          Jitko,
          radím i po Skype moje jméno na Skype je AdinaK22, ale nejprve mi napište do mailu 3 dopolední termíny, kdy byste měla čas, a já si nějaký vyberu, nebo se Vám ozvu (napište mi tam i č. telefonu).
          Budu se na Vás těšit. Adriána

  13. Ani napsal:

    Dobrý den,
    Syn 2,5 let uz rok trpí na dýchací cesty.začalo to před rokem,opakující se suchý kašel a sípaní po běhání a při vztekání. Po půl roce mu bylo diagnostikováno astma až na můj popud po vyšetření na alergologii. (Zjištěna alergie na bílek).Do té doby opakovaně léčen antibiotiky.teď dáváme ráno a večer kortikoidní sprej flixotide 50 a antihistaminový siruo aerius večer. V létě jsme byli 14 dní u moře v chorvatsku. Mysleli jsme, že nebude potřeba léků,ale už od října jsme opět na nich.
    Synovi dávám na imunitu colostrum. Můžete mi prosím poradit,jak pomoci při astmatu a při kašli? Děsím se nástupu do školky (za rok), to budeme asi pořád na hromadě. Děkuji Anna

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den Ani.
      Přehlédla jsem Váš vzkaz tak píši se zpožděním, určitě mi zavolejte řešení Vašich potíží se nedá sepsat pár větami bez konzultace. Máte jednu 30 min. poradnu zdarma jako matka malého dítěte.

  14. sismilichova napsal:

    Dobrý den paní Adriáno,
    chtěla bych Vás požádat o pomoc. Mám tří letého chlapečka a momentálně bojujeme s nástupem do školky. Jsem přesvědčená, že jeho problémy vyplývají ze strachu, který souvisí s touto změnou a nutnosti odpoutat se odemě. Vždy, když už se blížil jeho nástup do školky, tak dostal vysoké horečky a následně buď nějakou bakteriální infekci, nebo hnisavou angínu. Během září a října měl 2x antibiotika v rozmezí jednoho týdne. Teď naposledy byl 14dní po dobrání antibiotik ještě doma a toto pondělí šel poprvé do školky. Dnes je úterý odpoledne a zase má horečku (39). Říká, že do školky nechce, že se mu tam hrozně stýská atd. Klasika, kterou si projde hodně dětí, nicméně takto exctrémní reakce mě zaráží. Opravdu jsem ale přesvědčená, že to souvisí se strachem. Můžete mi, prosím, napsat Váš názor, jestli je to vůbec možné takto interpretovat, nebo jestli to může být náhoda a má opravdu nějaký imunitní problém? Ještě doplním, že k antibiotikám vždy bral probiotika a pak i kolostrum, imunoglukan a ještě sirup na podporu imunity – Queen Kid Sirup – doplněk stravy. Dětská doktorka nás poslala na vyšetření na ORL a imunologii, k němu ale ještě nestihlo dojít, protože musí být údajně rozestup 14dní od dobrání antibiotik a chtěla jsem tam zajít tento týden.
    Děkuji moc za Váš čas a nároz
    S pozdravem
    Adriana Sismilichová a Vojtíšek

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den Adriano.

      Možná máte v podvědomí strach zda se uplatníte, zda si naleznete práci, zda to vše zvládnete, zda to Vojta zvládne a vlastně si podvědomě uvědomujete, že ho bude vychovávat někdo cizí koho neznáte, a jste moc fixovaná na Vojtu. Vojtík protože je na Vás napojený až do 7 let tak to cítí (cítí strach) a má pocit že musí Vás i sebe chránit a ví že když jste spolu doma tak je to dobré. Takhle to ale nejde.
      Vojta musí být nahrazen manželem je nejvyšší čas. Kdy naposledy byl u Vás manžel důležitější než Vojtík? Kolikrát do týdne více myslíte na Vojtu než na manžela? Pokud tohle bude tak jak to zde píši, Vojta Vás nepustí lehce. Věřte mi už jen přesunutí manžela místo Vojty vyřeší mnohé (budete na něj najednou dva – já vím, že budete možná mít chuť oponovat že manžel je hodný a pomáhá, ale pokud bude Ve Vašem srdci až za Vojtou tak tohle nemůžete pochopit to pochopíte až se to stane a pozná to jak manžel tak i Vojta a sám se také změní). Proto potřebujete Bachovy esence oba.
      Vy abyste přehodnotila situaci, začla se zabývat hlavně sebou, pak manželem až pak Vojtou, protože to je správné.
      Vojta by se nebál toho co se s Vámi bude dít.
      Jsou to pro Vás asi těžká slova co zde píši ale nejste jediná komu se to stalo a Vždy se to alespoň na chvíli stane každé matce hlavně u prvního dítěte. To je také v pořádku, kdo jiný ho totiž dokáže ochránit lépe než vlastní maminka. Teď už ale nastal čas odpoutávání. Nebojte se chlapi jsou zvyklí na to se odpoutat velice rychle, to zvládnou pokud vidí že nakonec jsou takhle všichni šťastnější. To až budete mít holčičku tu si hýčkejte a držte dlouho u sebe, holky to potřebují a vyrovnávají se s odloučením omnoho hůře než kluci. Určitě nechcete ze svého syna nechat vyrůst nesamostatného jedince, který se bojí prosadit vlastní názory, protože vždy mu byl někdo po ruce, kdo se o něj postaral. Nebojte se ho trochu hodit do světa chlapi se učí zdoláváním překážek a výzev (zeptejte se manžela) kdežto holky potřebují cítit oporu a pak když si věří dokáží zázraky. Maminčino pomazlení je fajn, ale až když je nutné není dobré vyvolávat ani náznakem situaci, aby bylo pomazlení potřeba (snad mi rozumíte) samozřejmě Vám to bude velice líto když zjistíte jak náádherně si ten Váš klučík v tom světe vede a že Vás už tolik nepotřebuje a bude Vás potřebovat čím dále méně, ale je to tak – Maminky musí od věku 3 let trvat na propuštění dítka do světa a čekat až se dítko rozhodne přijít za Vámi a někdy to i bolí, když dlouho nepotřebuje vaši pomoc, pofoukání, ale jen tak si v budoucnu budete moci říci, že jste vychovala úžasného kluka a on si Vás za to časem bude Vážit. Nezlehčujte mu život pokud jen trochu cítíte, že to zvládne (tím mu ho ztížíte), spíše ho podpořte v důvěře že to dá :). Ve světě to bude moc potřebovat. Když ale příjde s bolestí od toho jsou maminky. Moje děti říkají tatínek je na hraní a maminka na bolístky, ale někdy je přísnější než tatínek. Myslím, že tak je to správně mám 3 děti a z toho 2 kluky ve věku 9 a 12 let.
      Jakmile bude synkovi 7 let už není Váš, ale patří k tatínkovi do mužského světa. Jestli to nebudete respektovat nebudete šťastni, ale věřte mi jestli Váš syn uvidí volnost a Vaše propuštění rád se přijde pomazlit a bude to takové doopravdické milé a příjemné pro oba. Maminka zůstane v dítěti vždy něco jako královna ale rozhoduje jenom první 3 roky pak se dítko propouští a od 7 let je to vlastně malý chlap, pro kterého je velice důležité poznat chlapský svět, který si občas nechá od maminky vysvětlit ženským pohledem.

      Ještě k horečkám Vašeho syna zkuste je brát tak, že až přijdou tak je budete řešit vlastně jste doma tak Vás to nijak neomezí ale neřešte je dříve než nastanou a zkuste opustit úzkost a možnost že by vůbec mohly po školce přijít, spíše si představte jak bude syn v pohode a vysvětlete sama sobě že horečka Vás už nebude strašit a budete ji řešit až nastane ne dříve, řekněte si to.

  15. DagmarA napsal:

    Dobrý den,
    obracím se na Vás s dotazem ohledně 7leté dcery. Od 3,5 roku má diagnostikovanou celiakii, při dietě je bez problémů, testy v pořádku. Cca před rokem se přidal autoimunitní zánět štítné žlázy, který se nedaří dostat pod kontrolu, dcera užívá Euthyrox – dávky se zvyšují cca 1x za 6 týdnů. Chci se zeptat, jestli by na uklidnění zánětu mohly pomoct nějaké bylinky?
    Moc děkuji Dáša

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den.
      Ráda bych Vás měla v poradně – na Váš dotaz není možno odpovědět jednoznačne už i kvůli případným čtenářům mých stránek, aby nepojali moji odpověď jako pravidlo při léčení uvedené nemoci. Tady bych ráda vzkázala všem, že u každého je postup individuální a není možné ho u těžších nebo chronicky vážných nemocí zobecnit.
      V případě, že se rozhodnete poradnu nevyužít zkuste určitě Ašwagandu, ječmen nebo chlorellu a Asu smrdutou s Pískavicí jako kořenící směs.
      Z čajů doporučuji Ajugu, Měsíček, Pampelišku, Řimbabu a Saturejku nebo Oregáno klidně ve směsi

  16. m.vystavelova napsal:

    Dobrý den,
    chtěla bych Vás požádat o radu…
    Mám 14 měsíčního syna, který začal mít již krátce po narození kožní problémy. Nejprve cca ve 2.měsíci lékaři diagnostikovali silnou seboreu, od 4. měsíce pak atopický ekzém. Projevy v tomto 4. měsíci byly ze začátku bouřlivé- po celém tělíčku měl zarudlé mapy (normálí kůže skoro nebyla vidět). Po radikálním zásahu mastí s kortikoidy, kterou nám dali v nemocnici, (kde nás chtěli i hospitalizovat, ale odmítli jsme) se projevy stáhly na obličej, palce a ukazováčky na rukou a především na nárty na nohou.

    Vzhledem k tomu, že i když máme svoji dětskou pediatričku, vždy jsme řešení hledali ještě jinde. K dětské lékařce chodíme max. pro potvrzení, naše další děti -dcery 14 a 11 let jsou až na 2,3 lehké rýmy ročně úplně v pořádku. Stejně tak ani já (42 let) netrpím žádnou chorobou a nebývám nemocná. 13 let využíváme homeopatika, odjakživa bylinky a přír. produkty, snažíme se žít zdravěji (vybíráme potraviny, dostatek pohybu, optimismus … ).
    Proto nás velice zaskočil synův zdravotní problém a snažíme se najít řešení. Naše homeopatka se bohužel přestěhovala, je daleko a já nejezdím autem. Navíc i její snažení ze začátku v tomto směru nezabralo. Před půl rokem jsem našla dalšího homeopata, ten vidí největší problém v očkování a tímto směrem řeší synův ekzém… Výsledek po půl roce- žádná změna, teď na podzim opět mírné zhoršení.

    V současné době synovi zmizely atop. projevy na obličeji, vše se odehrává víceméně na nártech nohou, v jejich záhybech a na prstíkách u nohou.Tam se mu ekzém rozšířil v nových ložiscích.

    Jinak syn nemocný nebyl, neměl rýmy, nikdy nekašlal. Teplotu, příp. průjem měl jen po očkování a vždy jsme řešili jen domácími přípravky, nikdy léky na teplotu atd.

    Je to velice veselý a čiperný chlapeček, od 9. měsíce sám chodí, miluje být venku, povídá, není bojácný, na každého se vždy usmívá. Pláče, zlobí se jen když mu něco nedovolíme nebo je unavený. Nicméně od mala velmi málo spinká. V kuse spí max. jednou za noc 3-4 hodiny, usíná kolem 21-22 hod, vstává kolem 6-7, v noci se nejméně 5x vzbudí. Během dne spal 1-2x hodinu i méně. Na jeho aktivitu to ale nemá vliv, je to evidentně spokojené dítě.

    Požádali jsme o pomoc i specialistu na patogení zony , posl. měsíc se situace trošku zlepšila, syn spí klidněji, přesto ale málo. (v noci 9 hodin s 4-5 probuzeními, během dne buď 1x 1,5 hodinu, nebo 2x denně cca hodinu, v závisloti na nočním bdění).
    Obávám se, že hlavní příčinou jeho neklidu v noci je svědění nožiček. Je vidět, že by spal, neotvírá očíčka, jen sebou šije, snaží se podrbat, pak se tím budí a pobrekává. Občas pomůže, když mu dám napít (stále kojím), občas ho kolébám. Stále, i v noci má na nohou bavlněné ponožky, bez nich by se udrbal a rozdrbal… Kortikoidy po 4 měsíci až na pár máznutí( při velkém zhoršení) neužíval. Do 12 měsíce bral fenistyl kapky, ty jsme teď vysadily. A nezdá se, že by se svědění nějak zásadně zhoršilo. Nožky jsem mazala kdečím. Ze začátku jsem zkoušela konopnou mast, vyráběla jsem dom.mast s ureou, domácí sádlo (z domác. prasete), měsíček, ovesnou mast z lékárny, posl. dobou mažeme Lipobase repair. Promaže, ale nepomáhá. Což je pochopitelé, příčina bude jinde.

    Podstoupili jsme v půl roce testy na alergie. Výsledek- alergie na vejce, hodnoty IgE byly 128 U/ml ( oproti 0,9-20), ECP 123 ng/ml oproti 0-24). Další testy nemáme. Měla bych tam znovu zavolat, ale nevěřím, že toto by něco vyřešilo.
    Nicméně, syn reaguje citlivěji na některé potraviny, převážně z nedomácí produkce- zřejmě chemicky a jinak upravené (není problém, pokud sní cokoliv ze zahrady- jahody, maliny, ostružiny, dokonce i bobule aronie…, ale hroznové víno, byť olupané, ale z obchodu nedá. ihned má oteklý a začervenalý horní ret). Ráno snídá ovesnou kaši ( vločky, voda), to se zdá, že je ok, občas sní i trochu pečiva- vypadá to, že lepek by neměl být problém. Také já se (při kojení) vyhýbám čokoládě, výrazně kořeněným a pálivým jídlům, vše, kde jsou vejce. Půl roku jsem držela bezlepkovou dietu a nejedla, na radu kožaře, mléčné výrobky. Ale nic se nezměnilo, jen já jsem byla nespokojená (jídlo mám opravdu velmi ráda a i když jem hledala náhrady, chyběly mi tvarohy,lučina, jogurty…).

    Omlouvám se za svůj obsáhlý popis problému, ale chtěla jsem, abyste měla co nejvíce informací k synovu stavu.
    V pondělí jsem shlédla část pořadu Sama doma, kde jste byla hostem a Váš přístup i láska k přírodě a bylinkám, která z Vás přímo čišela, mne povzbudila. Věřím, že Jakoubkův problém bude řešitelný, třeba i podporou bylinek. Mluvila jste o pískavici, četla jsem i o ječmeni, který jsem si kdysi sama po ránu pila. Nevěděla jsem ale, zda je dobré při kojení užívat tyto produkty …
    Děkuji moc za radu a přejeme hezký den
    Michaela

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý večer Míšo.

      Nechala jsem si na Váš mail trochu více času aby mi tak nějak uzrál v hlavě, když jste si s ním už dala tolik práce. I tak Vám musím napsat, abyste se se mnou spojila a budeme hledat na základě Vašich zkušeností a mých dotazů společnou cestu ke zdraví Vašeho syna. Nemohu Vám odpovědět obecně, protože jste toho už hodně zkusila a viditelně to nezabírá, proto s Vámi musím mluvit. Jestli se rozhodnete poradny využít, tak máte navíc 30 min zdarma, jako maminka malého dítka.
      Přeji hodně radosti a pohody.

  17. marketklier napsal:

    Dobrý den paní Kašparová.
    Mohu se s Vámi spojit ohledně svého syna (4,5)? Má moře drobných i větších zdravotních a zřejmě i psychických problémů a nějak nemám sílu vše tady vypisovat. Ráda bych se s Vámi poradila, třeba i osobně, ale jsme z Karlových Varů. Zrovna dnes mám za sebou den, kdy jsem celý den pozorovala jak se každou chvíli chytá za hlavičku (oči, dozvuky zánětu dutin ??) a ačkoli se tmy velmi bojí, poprosil mě, abych zhasla v kuchyni, že ho to bolí. Prostě zrovna dnes mě to nějak sebralo více, než jindy. Budu moc ráda, když se mi ozvete. Mockrát děkuji. Klierová Markéta

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den Markéto.

      Zavolejte mi na tel: 724658580 domluvíme konzultaci po Skype jestli máte počítač a internet. Jestli by to po skype nešlo, můžeme to zkusit po telefonu.

  18. janaz. napsal:

    Dobrý den, paní Adriáno,
    obracím se na Vás s problémem plynatosti u naší 7leté holčičky. Už byla opakovaně uvolněná ze školy pro bolest břicha. Stolice ok. Doktorka poprvé diagnostikovala zaražené větry, teď podruhé už jsme tam ani nejeli a po rozmluvě jsme se dobrali k tomu, že to bude zase problém se zaraženými větry. Ve škole ve třídě je jí to trapné, že je to cítit, někdy i slyšet a odcházet i třeba 10 krát za hodinu na záchod nejde.
    Tak bych se Vás ráda zeptala, zda by na to mohly pomoct nějaké bylinky? Slyšela jsem, že tymiánová mast je na nadýmání, že se používá i u malých dětí při kojení. Šla by třeba nějak vyrobit doma?
    Budu moc vděčná za radu, mám strach, aby si z toho nevypěstovala nějaký psychický problém…
    Mějte se krásně
    janaz.

    • Adriána Kašparová napsal:

      Jani zavolejte mi klidně co nejdříve jak budete moci, najdu si na Vás čas a probereme to.

  19. kalindr napsal:

    Dobrý den, paní Adriáno

    Obracím se na Vás s radou ohledně syna (3 roky). Opakují se u něj horečky – začalo to 40,5C, pak měl silný zánět středního ucha – to mu píchali, odsávali, byli jsme i v nemocnici. 14 dnů bral antibiotika. Ale pořád má horečky – vždycky 2-3 dny bez horeček, pak zase horečky, už do 39C. Nyní do 37,5C. Dcera (dvojče) měla totéž, ale v mírnější formě, už byla ok, nyní zase viróza a horečky (byla bez horeček tuším víc než týden). Dnes mi maminka přinesla od místního bylináře ženšenové kapky. Bojím se je ale nasadit, jelikož je tam uvedeno – nevhodné pro děti. Už to trvá 2,5 týdne, mám o děti strach. Budu vděčná za radu. Děkuji. Mějte se hezky a přeji hodně úspěchů. LK

    • Adriána Kašparová napsal:

      Ženšenové kapky jsou v pohodě.
      Většina výrobců totiž nemá klinické zkoušky pro děti do 3 let na své výrobky (uvedené zkoušky jsou velice drahé) proto je u mnohých výrobků i když je možné je použít napsáno až od 3 let, podle legislativy to bez prokázaných zkoušek nemohou uvádět.
      Jestli budete chtít řešit uvedený problém se mnou tak to už je na poradnu (máte 30 min. poradny zdarma jako maminka malého dítka).

  20. jedlanova@seznam.cz napsal:

    Vazena pani Kasparova,
    v prispevku z 21.10.2015 v 12:46 jste psala:
    „To až budete mít holčičku tu si hýčkejte a držte dlouho u sebe, holky to potřebují a vyrovnávají se s odloučením omnoho hůře než kluci. “
    Mohla byste mi prosim napsat, jestli tedy povazujete vek 3 let jako idealni pro odlouceni i u holcicek? Co myslite tim hyckejte?
    Dekuji Vam!
    Alzbeta Jedlanova

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den Alžběto.
      Na Vaše otázky se nedá jednoznačně odpovědět, ale pokusím se.
      Hýčkat, znamená že holčička musí mít pocit jistoty a možnosti se sdílet se vším co potřebuje bez ohledu na to zda je na to vhodná doba nebo ne (je možné jí vysvětlit, že zrovna teď se jí nemůžete věnovat, ale měla byste si na ni pak určitě najít čas) holky navíc potřebují doteky, hlavně od maminky a pocit že jsou milované i když dělají hlouposti (to neznamená, že budete se vším souhlasit, ale že se pokusíte laskavě a citlivě vysvětlovat) určitě ji masírujte, učte nosit sukně a šaty, dělejte si holčičí chvilky… je toho hodně a sama určitě vymyslíte mnoho způsobů jak ji a zároveň i sebe hýčkat.
      K odloučení. Záleží co tím budete myslet. Nástup do školky a nějaké malé povinnosti jako např. že hraní bude až po tom co si poklidí nepořádek to už je namístě. Ale samozřejmě s každým nástupem povinností (odloučení od zažitého a příjemného) by měla přijít i pochvala, když to zvládne a pomoc, když ji bude potřebovat. Sama poznáte zda je Vaše holčička už schopná něco zvládat a něco ne. Ale je dobré zkusit klidně s povinnostmi dříve, pokud máte pocit, že by to mohla zvládat. Je dobré když jsou děti samostatné a dokáží si poradit – je to lepší pro jejich zařazení do života. Když zjistíte, že toho je na ni moc, nic se neděje proberete to spolu a vysvětlíte jí, že jste to chtěla zkusit jestli už to zvládne a nic se neděje že to nezvládla.Vy také některé situace nezvládáte a uveďte ji příklad situace, kterou jste také nezvládla. Jen tak pochopí, že dělat chyby není špatné naopak chybami se člověk hodně naučí a není se za co stydět. Naopak i za nezdařené pokusy má přijít pochvala, že se toho nebála a můžete spolu probrat co už z toho zvládla a proč nešlo zvládnout to co se nepovedlo a že je to jen otázka času, kdy se to povede.

      • jedlanova@seznam.cz napsal:

        Mila pani Adriano!
        Dekuji Vam za laskyplnou odpoved a rady, je to velmi mile. Ano, tim odloucenim jsem myslela nastup do skolky. Bydlime ve Svedsku, zde deti bezne chodi do skolky uz v roce. Materska je zde asi tak do 16 mesicu. Ale ja jsem svoje deti chtela nechat doma dele. Zajimave je, ze presne to, co pisete, jsem rikala sve matce, ze mi to neposkytla.
        Dekuji Vam a vse nejlepsi do dalsiho roku!

  21. Mihee napsal:

    Mila Adri,
    obracim se na vas s dotazem na 4,5 letou holcicku kamaradky, ktere evidentne schazi nejake ziviny, bud vit. D nebo je toho vic, treba jako zelezo. Nevim,netroufam si hadat, jen opakuji, co ji bylo receno detskou lekarkou.
    Mala je dosti bleda, i po te, co stravi treba dve hodiny venku na cerstvem vzuduchu, miva dost okorale bledsi rty, sklony k popraskanym koutkum a vnitrek rtu ma hodne zarudly.
    Je pravda, ze ted v zime byla dost nemocna, ale spise takova ta klasika, ryma nebo zahleneni, naposledy mela jednodeni strevni virozu, ktera nas ted obchazi v Usteckem kraji.
    Moje dcerka je take bledsi, ale kdyz prijde z venku, tvare ma jak malovane a Barunka, dcera kamaradky je prave stale bleda.
    Co myslite, lze takto rici, male chybi? A cim doplnit….
    Mnohokrat vam dekuji
    Misa

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den.

      Nerada bych takto hodnotila na dálku a zprostředkovaně co malé chybí. Na dálku mohu známé doporučit jedině užívání zeleného ječmene a chlorelly a nemohu se vyjádřit k nedostatku pokud si nejsem jistá. Jste moc hodná, že se o kamarádku staráte ale lepší bude aby se na mne obrátila sama.

      • Mihee napsal:

        Adri,
        moc dekuju za vasi odezvu a radu. Kamaradce to predam a necham na ni.
        Mejte se krasne

  22. Mare napsal:

    Dobrý den! Dceři se opakují chlamýdie v dýchacích cestách. Využívala 2x ATB, čekáme na další výsledky,ale zase začala pokašlávat. Dříve byla velmi odolná nemocem, má 16let a aktivně sportuje(závodně). Můžete mi prosím poradit, co by na to zabralo? Bylinkama a homeopatikama se léčíme často, dokud to jde 🙂 Děkuji moc za odpověď! Markéta

    • Adriána Kašparová napsal:

      Mohu Vám poradit, ale ráda bych si ještě nějaké detaily vyjasnila. Doporučuji alespoň krátkou poradnu, protože chcete chlamýdie vyléčit ne jenom pozastavit, proto to musíme ještě doladit a na základě informací Vám nabídnu co se dá dělat. Určitě je dobré zařadit zelený ječmen a chlorellu. Hodně se opakuji, když se podíváte do mých odpovědí, ale jednoznačně mohu potvrdit ze své praxe, že je to nejlepší přírodní prostředek a zároveň jídlo, co znám.

  23. Milka napsal:

    Dobrý den chtěla bych se zeptat syn 10 let má ADHD s poruchou pozornosti bere léky .Nebyli by nějaké bylinky .A jestli by bylo možné je uvas i koupit .Děkuji za odpověď.

    • Adriána Kašparová napsal:

      Milko,
      píšete na jiné stránce (v ostatních dotazech), že začínáte užívat ječmen a chlorellu, naučte je jíst i syna (chlorella umí čistit mozek a ječmen dává do pořádku orgány) a k tomu zkuste ašwagandu (mohu Vám ji prodat). Hodně omezte (nejlépe vylučte) sladké, mnoho dětí by nemělo ADHD, kdyby nejedly čistý jednoduchý cukr. Mnoho dětí také jen potřebuje prostor k vyřádění se a je po nemoci. Přemýšlejte, zda má Váš syn dost volného pohybu venku každý den, jestli ne tak je to potřeba zajistit, pak se celkově zklidní. Děti nejsou jako dospělí a potřebují nejméně půl hodiny denně běhat (i na úkor počítačů a domácích her), jinak se to projeví na jejich psychice. Také to může být někdy způsobeno rodiči když dají dítěti v ranném dětství příliš volna, Není to dobře, dítě potřebuje jistoty a mantinely, jinak se nenaučí respektovat okolní svět. Jestli je to Váš stav, musíte ho změnit tím, že si budete pevně stát za svými názory a požadavky, které budete od dítěte vyžadovat. Čím dříve s tím začnete, tím lépe pro syna, jestli to není Vaše situace, tak platí vše ostatní zde napsané.
      Existují i jiné prostředky na nemoc z oblasti informační medicíny, ale to už je na poradnu.

      • Milka napsal:

        Děkuji za odpověď skousime dat tu choleru a ječmen .Jinak pohybu má docela dost hraje fotbal a ma hodně kamarádů jezdí na kole .A aswagandu o tu vám si nápisů děkuji moc za radu.

  24. ppechmanova napsal:

    Dobrý den, můj 1,5 letý syn Vítek přes zimu trpí ekzémem. Na bříšku, trochu na nožkách, rukách. Kolem pusinky má vyrážku, hodně ve spodních koutcích. Mažu bambuckým máslem od salosu, teď se chystám udělat si doma ze sádla a měsíčku mast, doporučila byste mi ještě nějaké bylinky na čaj, nebo potraviny? Jogurty dávám občas smetanové. Ovoce mu, kromě banánů, přes zimu moc nedávám, kvůli vyrážce… Ještě je kojen. Od malinka má ještě seboreu ve vláskách. Moc Vám děkuji za rady a přeji Vám příjemný nastávající týden! Petra

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den Petro.

      Nejlepší by bylo, kdybyste mi zavolala. Je toho hodně co Vám mohu nabídnout, navíc máte jako maminka malého dítěte první 30min. poradnu zdarma.
      Jen ve zkratce k tomu co píšete. Vyzkoušejte mazat nerafinovaným bambuckým máslem s kokosem a konopným olejem dohromady- mohu Vám připravit (bude to lépe roztíratelné, tím i levnější navíc je to kvalitnější bambucké máslo – to co máte určitě dopotřebujte je také dost dobré). Měsíčková mast je supr jen pozor může se po delší době kazit. Zkuste jogurty alespoň na 3 měsíce hlavně teď na jaře úplně vysadit, nebo alespoň je nejezte ráno to je pro tělo nejhorší. Z ovoce můžete dávat hrušky a jablka.
      Můj telefon:724658580

  25. Pumyczka napsal:

    Dobry den, paní Kašparová,
    Ráda bych Vás požádala o radu týkající se očkování dětí. Mám syna 2 roky, má
    3 dávky Hexavakciny ve schématu 2+1, čeká ho Priorix. Očkování snášel dobře, ale stejně bych ráda co nejvíce eliminovala možné nežádoucí vedlejší reakce. Nevím, zda máte univerzální radu pro tyto případy, nebo se na Vás mám obrátit s prosbou o individuální konzultaci?
    Děkuji Vám,
    Hanka

    • Adriána Kašparová napsal:

      Ano mám univerzální radu.

      Pokud chcete v očkování pokračovat doporučuji naučit dítě baštit kvalitní chlorellu, která dokáže odstraňovat jedy s těla a čistit mozek a střevo, ale musí být kvalitní nemohu Vám zaručit dobrý účinek u žádné jiné chlorelly než od GW (mohu Vám ji prodat). Nejlépe je, když dítě bude jíst dlouhodobě alespoň 8 – 15 chlorel denně to je minimum a týden před očkováním a po očkování cca 20-30 chlorell. Uvědomuji si že je u mimi těžké do něj dostat spoustu tablet. Je možné tablety nadrtit plastovou lžičkou do jídla, které nesmí být teplejší než 30°C nebo je možné k chlorelle přidat pití kvalitního ječmene a pak je možné malinko snížit dávkování chlorell, protože účinek ječmene a chlorelly se zněkolikanásobí. Ráda Vám detaily k ječmenu a chlorelle vysvětlím zdarma, protože je to nejlepší věc co znám a stojí za to je zkusit, proto to vysvětluji všem, kteří o to stojí.
      Je možnost také užívat kapky informační medicíny na očistu těla po očkování ale to bych Vám už raději vysvětlila v poradně (jako maminka mimi máte 30 min. zdarma).

      • Adriána Kašparová napsal:

        Ještě bych velice ráda dodala, po zkušenostech co mám bych dítě nenechala hexavakcínou očkovat a když už bych musela v každém případě, je nutná chlorella, aby jste později nezjistili, že máte doma jinak nemocné dítě (nebudu tady psát, co se může vyskytnout, nechci Vás strašit, chci ukázat cestu jak to řešit). Přeji Vám hodně zdraví všem :).

        • Pumyczka napsal:

          Děkuji Vám za odpověď, budu Vás nejspíš kontaktovat o bližší informace. Hodne zdraví i Vám!
          Hanka

  26. Adela Paskova napsal:

    Dobrý den paní Adriano, prosím o radu. Dcera (11 let) trpí od 1,5 roku chronickou juvenilní idiopatickou artritidou. Nemoc vypukla po povinném očkování (vakcína spalničky, příušnice, zarděnky). V současné době nejsou postiženy klouby, ale už více jak dva roky trvá zánět v očích – uveitida. Dcera stále kape kortikoidy do očí a lékaři již hrozí celkovou léčbou, která představuje nasazení léků snižujících imunitu. Můžete mi prosím poradit, jak s touto nemocí bojovat? Zkoušíme homeopatika a enzymatickou léčbu, ale vždy dojde jen ke krátkodobému zlepšení.
    Děkuji! Adéla Pásková

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den Adelo.

      Byla jsem na dlouhé dovolené, takže jsem nebyla na svých stránkách, proto se ozývám až teď. Zavolejte mi zkusíme něco vymyslet. Můj telefon je 724658580.

    • Radica napsal:

      Dobrý den, paní Adelo,

      hledám maminky s dětmi s RA, které se nevzdávají a k léčbě hledají i jiné alternativy. Prosím napište mi, ráda bych s vámi samozřejmě pokud máte zájem probrala a zeptala se na zkušenosti. Mám syna 10let. děkuji R.slaninakova zav seznam.cz

    • Radica napsal:

      Dobrý den, paní Adelo,

      hledám maminky s dětmi s RA, které se nevzdávají a k léčbě hledají i jiné alternativy. Prosím napište mi, ráda bych s vámi samozřejmě pokud máte zájem probrala a zeptala se na zkušenosti. Mám syna 10let. děkuji R.slaninakova zav seznam.cz

  27. Keny napsal:

    Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o radu. Moje téměř čtyřletá dcera má potíže s vyprazdňováním a nic nám na to nezabírá. Vždy měla pravidelnou stolici. Někdy v únoru si během dne několikrát uprcla do kalhotek a další dny už bylo vše OK. Znenadání se to zopakovalo v červnu, ale tentokrát to neodeznělo, ale stal se z toho každodenní problém. Začala jsem léčbou doma – ovocné šťávy, lněný olej, semínka, chia semínka, probiotickou vlákninu, laktobacilky, kapku éterického oleje z červeného pomeranče… Nic nezabíralo a dcera musela na nálevy a následně ji doktorka nasadila 2sáčky projímadla Forlax denně. Užívá jej už tři měsíce (stolici díky tomu má pravidelnou) a tak jsme začali postupně dávky snižovat. Ve chvíli, kdy začala užívat jeden sáček denně, tak se potíže vrátili a lékařka nám doporučila zase dávky zvednout, ale i tak se stav úplně nezlepšil. Užívání projímadla se mi nelíbí a proto jsem se již dříve radila i jinde a byl mi doporučen Vironal a Colostrum, pro zvýšení imunity, zlepšení psychiky. Prý má plísně ve střevech. Omezili jsme tedy mléčné výrobky, dohlížím na to, aby pila co nejvíce, má podle mě i dostatek pohybu. Sladkosti má v omezeném měřítku. Výše uvedené přípravky užívá již dva měsíce a jak jsem psala žádné zlepšení se nedostavilo. Vlastně při snížení dávek projímadla se stav vrátil na začátek. Už nevím na koho se obrátit a tak prosím o radu. Děkuji za jakoukoli informaci

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den Keny. Mám pro Vás řešení, ale lepší bude když mi zavoláte nebudete nic platit je to jednodušší na domluvu a také bych se chtěla na nějaké detaily doptat. Můj telefon 724658580

      • Keny napsal:

        Dobrý den, děkuji vám za radu ohledně zdravotního stavu dcery. Chlorelu a ječmen již mám, ale doporučené dávkování 30tablet a ječmen 3x denně se mi zdá příliš velké. Navíc jsem se chtěla zeptat, jak podávat malému dítěti tablety, když je neumí polknout. Je možné to nějak rozmačkat nebo jinak upravit. Předem děkuji za odpověď.

        • Adriána Kašparová napsal:

          Dobrý den Keny.

          Uvedené dávkování pokud chcete řešit Váš zdravotní stav není vysoké naopak ho můžete klidně i navýšit. Klidně mi zavolejte vyřešíme detaily a lépe Vám vysvětlím, proč si za tím stojím. Malému dítku můžete chlorellu rozdrtit a rozpustit v Ječmenu nebo podat rozdrcenou přímo do pusinky. V případě, když už je dítě schopno žužlat něco v puse delší dobu, tak už je schopno pod dohledem i baštit chlorellu. Běžně děti od věku 7 měsíců pod dohledem maminek cucají chlorellu a zajímavé na tom je, že to děti zvládají úplně v pohodě, v nepohodě bývá ze začátku maminka. Je to asi stejné jako když na pískovišti nebo v trávě dítě najde kamínek a žužlá si ho v pohodě, dokud mu ho maminka nevyndá z pusinky.

  28. petra b. napsal:

    Dobrý den.
    Chtěla jsem Vás požádat o radu ohledně dcery.Za uchem
    se ji udělala vyrážka která ji svědí (mokvá).Poradila byste co s tím.
    Děkuji za odpověď Petra

    • Adriána Kašparová napsal:

      Petro.
      Nejprve ji uvedené místo desinfikujte nejlépe heřmánkovým nebo měsíčkovým čajem a hned po desinfekci naneste něco z uvedeného (ricinový olej, konopný olej, kokosový tuk, bambucké máslo) a potírejte uvedené místo každý den cca 4 dny, kdyby se nic nezměnilo tak mi zavolejte

  29. KeclikovaE@seznam.cz napsal:

    Dobrý den paní Adriano, pořebovala bych od vás radu, čím je vhodné mazat pětiměsíční dítě, kterému se dělá ekzém. Zatím to nemá ve velké míře. Tvoří se mu to v místech, kde jsou záhyby. Jeho matka měla od mimina atopický ekzém. Děkuji za radu a přeji hezký adventní čas.

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den paní Kecliková

      Exem je dobré mazat na střídačku olejem s hroznových jadérek (prodává se v Kauflandu a není ani drahý) a druhý den kokosovým tukem nebo směsí kokosového tuku a bambuckého másla. Kdyby jste nemohla sehnat bambucké máslo (nejlepší je nerafinované, sice má takovou zvláštní vůni, ale je nejlepší) mohu Vám ho prodat. Velice by bylo vhodné naučit maminku na ječmen s chlorellou a pomalu na to naučit i mimi (je dobré i ječmenovou vodou potírat exem), protože děťátko bude náchylnější na alergie nebo nemoce a ječmen s chlorellou ho může vyléčit dříve, než by mohl nějaký problém nastat.

  30. lubenluben napsal:

    Milá Adriáno,

    moc Vás zdravím a obracím se na Vás o radu, jestli máte nějaké zkušenosti s febrilními křečemi u dětí? Můj syn 1,5 roku projevoval při posledních dvou horečkách záškuby celým tělíčkem a v posledním případě to došlo tak daleko, že dostal febrilní křeče do celého tělíčka a přestal dýchat, a to ne při nijak vysokých horečkách, měl jen 38!, u staršího syna jsem byla zvyklá srážet teploty vždy přírodně, jen snad dvakrát jsem byla nucena použít chemii, protože horečky šplhali příliš vysoko, tak jsem teď trochu bezradná, co s tím, nechci ohrozit jeho život, na druhou stranu ho nechci cpát práškama už jen při zvýšené teplotě, nehledě na to, že u těch dětí teplota do 38 ani kolikrát není hned rozpoznatelná. Měla byste nějaký nápad? Začala jsem pravidelně podávat hořčík ve formě Dologranu + přírodní zdroje, přemýšlím, zda si nechat udělat krevní testy, jestli mu nemůže chybět i něco jiného. Budu ráda za jakýkoliv Váš postřeh…

    Děkuji a přeji krásné, skoro letní dny. Lucie Šalerová

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den Lucie.

      Můj bratr trpěl na febrilní křeče takže vím o čem mluvíte. Dá se jim předejít a možností je více. Nejdůležitější je, že každé dítě má biologicky nastavené hodiny nejvšších teplot, není to celých 24 hodin, takže musíte vychytat, kdy je nejteplejší (to bývá tak max 4 hodiny) a v tu dobu ho hodně hlídejte. Teplotu sráží na cca necelou hodinu ostružinový kompot a je i pár bylin ale lepší je mít po ruce Aconitum 15CH a Belladonu 15CH a dávat dle příznaků. Na zvýšení imunity a dodání všech minerálů a vitamínů je nesrovnatelně nejlepší ječmen a chlorella u malých dětí spraví inmunitu většinou docela rychle: V přípdě vašeho dítěte bych neváhala a určitě ho na uvedené zelenáče naučila. Nemá ale smysl zkoušet žádné jiné než od GW – jestli se rozhodnete pro něco jiného jsou to z mého pohledu vyhozené peníze a vím co říkám vyzkoušela jsem mnoho ječmenů a chlorell. Ráda vysvětlím jak používat homeopatika a proč ječmen a chlorella ale to už je lepší probrat v poradně bylo by to zde moc dlouhé.

  31. janav napsal:

    Dobrý večer, dostala jsem na Vás vřelé doporučení kamarádky, které jste pomohla s nemocnými dětmi, užívali Jonášovi kapky. Prosím o radu, naše dcera má 4,5 roku, od 6 týdnů trpívá na záněty středního ucha, nejprve je mívala na pravém uchu, kde se vytvořila trvalá perforace v průměru 0,5 cm a nyní má nově perforaci na levé straně. Dcera má za sebou odhadem asi 21-22 zánětu středouší, má za sebou dostupná vyšetření, návštěvy specialistu, opakovanou imunitní léčbu. Nyní má od začátku roku čtvrté antibiotika a čtvrtý zánět. Prosím o radu co mohu pro dceru udělat či co můžeme užívat, abychom její zdravotní stav zlepšili? Z medicínského hlediska jsou její možnosti vyčerpány. Předem děkuji za odpověď. Jana V.

    • Adriána Kašparová napsal:

      Dobrý den Jani.

      Váš dotaz jsem si všimla až dnes. Prosím zavolejte mi co nejdříve na můj telefon 724658580 abychom začli s Vaší dcerou řešit její stav. Myslím, že Vám mohu pomoct.

Komentáře nejsou povoleny.