Samouzdravovací novinky – Dýchejte a důvěřujte životu

Moji milí.

Máme listopad – příroda se stahuje do nitra a přibývá zimy. Máme potřebu být doma.

Zase jedna otázka na zamyšlení. Jak mohu přispět každý den k vřelejším vztahům v rodině? Venku se ochlazuje, a proto je dobré a žádoucí mezilidské vztahy ohřívat. O co více teď ohřejete vztahy, o to delší trvání mohou do budoucna mít.

Měli bychom hospodařit s energií, jak to vidíme v přírodě. V listopadu se víc projeví deprese, strachy a špatná nálada. Je to období plic. Plíce přenáší studenou, ale důležitou energii do těla a v tomto období se připravují na změnu z teplého vzduchu na studený.

Jak se oslabení plic projevuje?

Nemožnost se nadechnout, dušnost, kašel, výrazná únava, bušení srdce, vysychání pleti, astma a zápal plic. Pokud máte zahleněné plíce, máte zanesená a zahleněná střeva. Proto je v tomto období dobré myslet na čištění střev např. vlákninou Zinobiotic. Kompletně vyživí Váš celý mikrobiom a ještě získáte čisté střevo a betaglukany pro imunitu. Ráda Vám pomohu s výběrem.

Jak dostaneme plíce do rovnováhy?

V této době bychom měli chodit brzo spát a vstávat. Je důležité shromažďovat duševní i fyzickou energii, která bude potřebná v zimních měsících. V přírodě již nic nepučí, naopak se vše stahuje do země.

Pozornost směřujme na nás, ne na vnější svět. I přes to, že venkovní počasí nás neláká, je potřeba pobývat venku, vyhýbat se zakouřenému prostředí a nočním aktivitám. Plíce souvisí s dýcháním, je proto vhodné zařadit jakékoliv dechové techniky, může to prodloužit život. Ne nadarmo se říká, že bez dechu není života. Správný a hluboký dech je také nejjednodušší způsob, jak tělo zbavit kyselosti.

Na duševní úrovni charakterizují plíce ne/schopnost otevřeně komunikovat, toleranci, umění přijímat i dávat a přijímat i dávat svobodu i sobě (proto se říká nemůžu se nadechnout). Někdy je těžké určité situace skutečně „rozdýchat“. Astma je typické nerovnováhou mezi dáváním a braním. Astma nás dusí, i když je kolem pro všechny vzduchu dost.

Je potřeba se naučit přijímat = možnost volně se nadechnout do celých plic a dávat = čistě vydechnout to krásné z nás a nebát se nabídnout když mám.

Jaké potraviny pomohou posílit plíce?

Z obilovin je ideální natural rýže, oves, z luštěnin hnědá čočka, bílé fazole a tofu. Základem jsou teplé zeleninové polévky, které je vhodné jíst i ráno. Teplé bílkovinové snídaně jsou také výborné, pokud snídáte.

Se zeleniny je dobrá bílá ředkev, ředkvičky, bílé zelí, kedlubna, pórek, mrkev, kvašená zelenina, cibule, křen nebo česnek. Z ovoce hrušky, hrozny, jablka, sušené švestky, meruňky a datle. Koření, které nás zahřeje – skořice, fenykl, anýz, kmín, lékořice, koriandr nebo zázvor. Obecně však jakékoliv koření je lepší než nic, pokud Vám to trávení dovolí.

Dále např. houby, vlašské ořechy, med, plicní čaje – jitrocel, mateřídouška, měsíček, plicník, přeslička, kopřiva, rdesno řebříček. Výtažky z bylin lichořeřišnice nebo echinacea. Med a propolis. Na podporu odkašlávání je i lékořice. Pokud Vás trápí kašel, vyzkoušejte čaj – Bazalka, majoránka a oregano a to tak, že ho nejprve chvíli inhalujetet a až pak vypijete. Preventivně je ideální pár kapek propolisu do vody ráno na lačno.

Mléčné výrobky až do jara vypustíme úplně, vnáší chlad a zahleňují, stejně i bílá mouka. Vyřaďte kávu (kromě obilné) a černý čaj. Zvyšte příjem potravin s vitaminem C a hořčíkem, který uvolňuje průduškové svaly.

Krátce z atomaterapie:

Esenciální oleje listopadu jsou Eukalyptus, všechny jehličnany a hlavně Borovice, Tea tree. A ještě jeden docela neznámý, a přitom skvělý pomocník na plicní potíže včetně TBC a chronických stavů – Niaouli.

Pokud potřebujete, jakkoliv poradit, zavolejte mi.

Zde najdete krátké video jak se mojí kamarádce povedlo zbavit astmatu.

Naučme se s láskou přijímat vše, co nám život přináší a s důvěrou a otevřeností předávat vše dál. Svobodně dýchejme a užívejme život.

S láskou a porozuměním

Adriána

Příspěvek byl publikován v rubrice Samouzdravovací novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář