Chronické a vážné onemocnění

Vždy je naděje a Vaše imunita umí dělat divy.

Je velice těžké ve zkratce odpovědět na problém, který je vážný a který se možná už delší dobu táhne. Navíc když o Vás vím jen to, co se rozhodnete mi sdělit. Sami víte, jak jednoduše dokážeme pochopit někoho jinak, než bychom měli. I tak se pokusím s boží pomocí Vám poradit, a doufám, že to postačí k tomu, aby se Vám v těle něco změnilo a nakoplo Vás to směrem k životu.

Jestli hledáte radu jak si pomoci, napište mi dotaz sem, nebo se podívejte, možná se Váš dotaz už zde řešil a můžete se případně i ptát uvedené osoby která dotaz zadávala, (když si zadáte odpovědět), zda byli nějaké úspěchy v uvedené životní výzvě.

Jestli se chcete ptát na někoho z rodiny, je to ztracený čas a na uvedené maily nebudu odpovídat (kromě mailů dospělý rodič se ptá jak pomoci dítku neplnoletému, nebo u lidí s poruchou mozku jako jsou demence a těžké psychické poruchy se můžete ptát, protože uvedený člověk vůbec nežije v realitě). Nezmůžete vůbec nic když  uvedená osoba nechce svůj stav řešit. Jestli chce, zvládne mi napsat sama.

Přeji Vám, aby se Vám život líbil.

26 komentářů: Chronické a vážné onemocnění

 1. Lupa napsal:

  Dobrý den,
  je mi 42 let, mám chronický zánět ledvinových klubíček (naštěstí nepříliš aktivní), bolesti hlavy a alergie (jablka, ořechy, kočky..) Poslední dobou mě trápí bolesti drobných kloubů na rukou a nohou (na nohou mám zduřelé hlavní klouby palců). To se mi děje cca od 30 let a máme to v rodině (moje mamka). Jde s tím něco dělat?
  Děkuji Lucka

  • Adriána Kašparová napsal:

   Ano Lucie jde s tím dělat hodně, ale chtělo by to si o tom popovídat. Možností je více.

 2. nika napsal:

  Dobrý den,
  jsem na počátku těhotenství a mám chronický problém s karpály. Byla jsem už objednaná na operaci, ale tu mi v těhotenství nechtějí dělat. Dříve jsem již vyzkoušela laser, homeopatika, roztok alpy, acylpirinu a aloe, zábaly z komonice /na tu jsem měla alergii/-vše bez valného efektu. Existuje nějaká možnost, jak zmírnit bolest?
  Děkuji za odpověď.
  Nika

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den Niko.
   Váš problém souvisí se dvěmi orgány a to játra a srdce. Teď začíná období jater tak se Váš stav může zhoršit, ale naopak v tomto období ho také můžete nejvíce pozitivně ovlivnit a možná i vyléčit. Nejprve se snažte být méně vnitřně naštvaná na svět, sebe okolí na to že nestíháte, že se věci nedějou podle Vás. Zkuste nacházet více radosti a klidu v životě, více odpočívat… Nejezte teď mléčné výrobky maximálně máslo a kysanou nebo sladkou smetanu, nic jiného.
   Vyzkoušejte pít delší dobu čaj (je vhodný pro těhotné, nemusíte se bát) s pampelišky, měsíčku, černého bezu, třezalky a kořene lopuchu (ten je potřeba povařit)- v případě, že by Vám tam nechutnal, nemusí tam být. Mohu Vám čaj připravit. Je potřeba kvůli třezalce čaj pít maximálne do začátku května (nebo pak z něj třezalku vyřadit, ale určitě ji teď berte je výtečná na mnoho věcí). Čaj budete pít cca 2 týdny, pak si dáte týden volno a pak znova cca 2 týdny a stihnete to akorát tak do zač. května. Je potřeba ho pít alespoň 3 týdny (nebo si dejte 3 týdny v kuse pak musí být pauza cca týden).
   Vyzkoušejte zábaly z ricinového oleje cca 10ml oleje ohřejete na vařící vodní lázni alespoň 3 minuty pak jím pokapete např. kapesník a ještě tepký přiložíte na problematické místo zavážete, aby Vám to nespadlo, nebo si vemete rukavice a půjdete takto spát. Je potřeba to nejméně 6x zopakovat a mělo by Vám ulevit (mohu Vám prodat Ricinový olej 60 ml za 110 Kč).
   Přez den je dobré promazávat ruce v místech bolestí konopno mandlovo ricinovým olejem s esenciálními olejíčky jako např. tuje, smrk, myrha, hřebíček, tea tree, pelargonie, muškátový květ, růžový…. Bude Vám to hojit žíly z venku. Mohu Vám olej namíchat za 260 Kč 100ml.

 3. dadka70 napsal:

  Dobrý den , zahlédla jsem vás v televizi a mluvila jste velmi rozumně.Mám problém s chronickou celotělovou kopřivkou,začali mi otékat kotníky a obličej, hodně se potím ve vlasech , a to už od 1/2015.Mám taky pěknou nadváhu…110 kg/ kortikoidy a přestala jsem kouřit /Celý rok 2014 jsem na neschopence po plicním selhání následkem chřipky.Sama již teď vím, že to bylo velké varování, abych zásadně změnila svůj život.Doposud jsem své tělo vůbec neposlouchala a signály ignorovala.Pracuji 25 let jako zdrav.sestra a vychovávám dceru po DMO na vozíku…Nicméně jsem vyšetřena na imunologii i alergologii s negativním nálezem.Dlouho jsem brala kortikoidy , selhali mi játra i ledviny,to už je 1/2 roku dle lékařů a krevních testů v pořádku. Změnila jsem jídelníček, dřív jsem ujížděla na sušenkách…brala tinkturu z pupenú..bříza, na játra osteopestřec, cca 2 měsíce.Teď na jaře piji kopřivu, též ji přidávám hodně do jídla.Kopřivka je pořád stejná.Myslíte, že se tělo čistí ?
  Pokud můžete, dejte mi vědět co by mi pomohlo, děkuji za pozornost.Kunýtová Dagmar

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dagmar.
   To co popisujete a hlavně kopřivka jde vyléčit akorát to už je na poradnu (protože máte dítě s DMO mohu Vám dát 20% slevu na poradnu). Kdyby jste se přeci jen rozhodla, že to nechcete zkusit, vyzkoušejte alespoň zelený ječmen může Vám i samotný od kopřivky pomoci a dále bych doporučovala čaj na slinivku (mohu Vám namíchat).

   • dadka70 napsal:

    dobrý den , děkuji za odpověď.Jelikož jsem od Brna a nemohu Vás navštívit osobně, mám zájem o poradnu na Skype, jak to provedeme? Taky bych si vzala čaj, a myslíte že ten čaj bude regenerovat i játra.Jsem přesvědčena, že mé potíže souvisí i s emocemi…ty se odráží na játrech, že.?Těším se na osobní spolupráci…dejte vědět podrobnosti NikolaKunýtová@seznam.cz

 4. Tuska napsal:

  Dobrý den,
  mám 9letou dcerku, která je těžce mentálně postižená a trpí nekompenzovanou epilepsií, na podzim prožila epileptický status, překopali jí léčbu, momentálně je na 4kombinaci léků, ale záchvaty má stejně, jsou jich desítky denně, obvykle drobné (ustojí je), ale někdy i větší, třeba s pádem, což je o to horší, že se bouchne. Jinak je chodící, usměvavá, měla poslední minimálně 2 a půl roku problémy se spánkem, v noci se stále budila a několik hodin nespala, ale to se teď po změněn léků upravilo, takže buď jí to způsobovaly staré léky, nebo možná měla v noci záchvaty a to ji budilo … nevím.

  Máme také chlapečka, v září mu budou 3 roky. Zmiňuji to proto, že ke zhoršení spánku i epi u ní došlo v době, kdy jsem byla těhotná, možná to mohlo souviset … těžko říct, každopádně se pro ni hodně změnilo, já jsem začala spát s malým a manžel po 6 letech s ní, více se o ni zpočátku musel starat, protože já jsem skákala kolem Matýska. Krmil ji, přebaloval … prostě pro ni změna. Bylo mi to líto, ale nedalo se nic dělat, ona potřebuje stálou péči, 24 hodin denně. V noci jsme k ní vstávali oba, manžel chodil do práce, já do toho kojila … bylo to náročné. Na štěstí teď spíme!!! :o)

  Chlapeček je zdravý, šikovný, dělá nám samou radost. Už před 4 roky jsem změnila kvůli dcerce stravu (zátěž na mléko a lepek, později se ukázaly i jiné potraviny – brambory, cukr, rajčata, med, hovězí a vepřové maso, ….) Jíme hlavně obiloviny (většinou bezlepkové) ve formě vařeného zrna, placek z něj, knedlíků ze zrna (plus trošku mouky), těstoviny se zeleninou (vařená, dušená, napařená, kvašená, pečená, syrová) – omáčky z ní, polévky, apod., dále luštěniny včetně přirozených sójových výrobků – tempeh, tofu, natto, jinak sóju ne, semínka, ořechy, ovoce – povařené i syrové, maso minimálně, spíše rybu (1x za 14 dní max.), Matýsek maso vůbec nechce, občas klíčky, mořské řasy (v polévce, vařím s ní luštěniny a obilí, v zeleninových vývarech, ze kterých dělám omáčky a polévky, …) To je asi vše. Pro děti a pro sebe vyrábím různé sladké dezerty, ke slazení používám obilné slady, případně sirupy, ovoce, koncentrovanou šťávu z jablek (do čaje), na dezert občas kokos, sladovou čokoládu, karob, apod., dezertíky máme většinou z celého zrna . ztuhlé ochucené jáhly nebo kuskus apod. …

  Nevím, co už s dcerkou dělat dál, má dny, kdy jí nádherně, pak zase dny, kdy nejí skoro vůbec, je hodně hubená, Matěj je přitom cvalíček, ale štíhlý :o)
  Nabízejí nám lékaři ketogenní dietu, ale to je dieta se spoustou nežádoucích až život ohrožujících účinků – jídlo se skládá ze 4 dílů tuku ku 1 dílu bílkovin a sacharidů! ale často se po ní lepší epilepsie, a to významně. Nevím, co dál, jak se rozhodnout.

  Manžel mě moc nepodporuje, pomalu se to lepší, ale proti jídlu, které jím s dětmi má výhrady, je to „masožravec“ :o) I když je také pro to, si vařit doma ze základních surovin, žádné polotovary, éčka apod.

  Je nějaká naděje na zlepšení Ninuščina stavu, co myslíte?
  Moc děkuji za to, že jste si to přečetla až sem :o) Lucie

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den Lucie.

   Ozývám se ze zpožděním, protože jsem si na Váš dotaz chtěla nechat čas na rozmyšlenou. Nakonec Vám do dotazu musím napsat, že naděje na zlepšení stavu je ale nejde to nijak jednoduše popsat tady. Ve Vašem případě bych zkusila informační medicínu MUDr. Jonáše (mohu to s Vámi probrat a navrhnout a prodat Vám konkrétní preparáty). Kromě uvedeného by bylo fajn, zkusit nějaké speciální cviky ale potřebuji vědět co vše už jste delaly a co dcera zvládá, takže je to na poradnu. Protože máte postižené dítě udělám Vám 30 min. poradny zdarma. Jestli budete mít zájem ozvěte se mi na mail.

 5. Tuska napsal:

  Ještě jsem zapomněla dodat, že epilepsii má Ninuška od 2 let, první záchvaty se objevily 14 dní po očkování proti obrně. To jsem si ale uvědomila až po 4 letech, kdy jsem procházela její očkovací kalendář a následně staré kalendáře záchvatů. Začal jsem se o problematiku tímto směrem zajímat až v době svého druhého těhotenství a po narození Matýska. Celkově jsem došla k názoru, že nám dceru očkování poškodilo, byla očkována tenkrát již 9. den po narození proti TBC a pak to jelo jak na běžícím páse. Už jako mimi trpěla od nějakého 6. týdne atopickým ekzémem, pak od 2 měsíců GER (reflux), začala broukat, usmívat se, oční kontakt pěkný, postupně vše mizelo, opožďovala se mírně v motorice, takže vojtovka, vše motoricky dohnala, ale psychický vývoj zaostával, ten už se nahodit nepodařilo, do toho ve dvou letech epi, a bylo vymalováno. Ničí ji záchvaty, ničí ji léky, horší se stabilita, koordinace, chůze, nemluví, už ani nežvatlá, je na plenách, nejeví o nic zájem, ve 4 letech odhodila dudlíka, na přelomu 8 a 9. roku se k němu zase vrátila. To ji baví, něco žvýkat, okusovat. … Děkuji, Lucie

 6. moosice napsal:

  Dobrý den. Ráda bych zkusila něco na cukrovku. V prvním těhotenství jsem měla cukr vysoký jen u glukozového testu. Chodila jsem 3 dny na odběry a v pořádku. V druhém těhotenství byl glukozový test v pořádku ale ob kontrolu jsem měla cukr v moči. Nic se neřešilo. Malý měl 4200 g. 10 měsíců po porodu jsem s mnoha příznaky zašla k Dr. aby mi udělal test na cukrovku. Od té doby uběhlo 13 měsíců. Píchám si 4x děnně inzulin a i přez prognozu lékařů že je to navždy, já věřím. Slinivka mi naposledy fungovala na nějakých 20 procent. Děkuji

  • moosice napsal:

   Ještě jsem k tomu zapomněla dodat že se mi hrozně mastí od té doby vlasy. Měla jsem rozházené hormony, to se srovnalo po braní antikoncepce. Díky moc.

   • Adriána Kašparová napsal:

    Dobrý den.

    Pokud nemáte cukrovku 1. typu, tak to znamená, že Vám v těle ještě Langerhansovy ostrůvky žijí alespoň trochu a jakmile něco žije alespoň trochu tak vždy je naděje na opravu a uzdravení.
    Určitě by bylo vhodné se spojit přes poradnu. Řešení uvedeného problému není jednoduché a nemohu ho tady popsat tak, aby se to dalo použít pro každého, ale určitě Vám mohu pomoci. Jestli se rozhodnete poradny nevyužít vyzkoušejte alespoň kvalitní zelený ječmen má veliký účinek na obnovu Beta buněk, ale ze začátku se Váš zdravotní stav může na chvíli zhoršit, proto se nelekejte.

 7. johca napsal:

  Dobrý den paní Adriano,
  od včerejšího dne mě trápí bolest v kříži, co by mi pomohlo?
  Děkuji a přeji krásný den
  Johca

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den.
   Na Váš dotaz nemohu odpovědět, je příliš obecný, to je jako kdybyste se mne zeptala mám hlad co si mám dát k jídlu (možností je hodně, záleří od toho co chcete řešit).
   Pro začátek zkuste Ricinový olej postup najdete v jednom z mých videí.

 8. Esulim napsal:

  Dobrý den.
  Mám delší dobu problém se zánětem dutin. Poradila byste mi prosím nějaké bylinky, popř. olejíčky. Brala jsem antibiotika, různé spraye a zánět se vraci a mám dost nepříjemné bolesti hlavy a tlak uších.
  Za připadnou odpověď moc děkuji.

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den.

   Začněte bylinami na slinivku a ledviny. Např. hluchavka, čekanka, pampeliška, pýr, kopřiva, celík pravý, rdesno, měsíček, truskavec….
   Zkuste napařování šalvějí a heřmánkem.
   Z olejíčků můžete zkusit Thuji, Borovici, cedr, smrk, meduňku s citronellou, Rosalinu, heřmánek šalvěj – nějaké si vyberte namíchejte do oleje a vytírejte nos.
   Vše mohu dodat.

 9. Gabriela H. napsal:

  Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. Příjde mi, že ve svých 34 letech užívám těch léků nějak moc a každý z lékařů vždy řeší jen ten svůj okruh. Od dětství mám poruchu imunity, zhoršilo se to ještě více po mononukleoze, horší je i trávení. Od brzkého mládí přibyl vysoký krevní tlak, vyšší cholesterol, křečové žíly ( máme vše to rodové ). Vím, že většina mých potíží se ještě zhorušuje stresem. Už roky musím zvládat obtížnou rodinnou situaci, mám náročnou, zodpovědnou práci. Přesto se snažím více sportovat, stravovat se zdravě, meditovat, chodit do přírody a učit se i říkat Ne. Letos ale od začátku roku se mi zhoršil krevní tlak, opakují se často infekce nosohltanu, průdušek, zhoršila se alergie, rozjíždí se mi astma. Nakonec jsem dostala zánět středouší a skončilo to parainfekčním zánětem sluchového nervu, z kterého mám pocit zalehlého ucha, zvonění v něm a nepřešlo to ani po kůře infuzí a prednisonu. Dostala jsem antidepresiva, že mi to pomůže i se spaním, nestalo se tak. Spíš se cítím více unavená, taková „zestárlá“. Zhoršila se mi i pleť, pupínky, vrásky. Přestala jsem brát antikoncepci, takže i cyklus je nepravidelný. Aspoň zkouším kontryhel, zelený ječmen.
  Děkuji za radu.

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den.

   Omlouvám se za pozdější odpověď byla jsem na dovolené. Vaše potíže lze přinejmenším zmírnit a mnohé, možná všechny, i vyřešit akorát to bude trvat delší dobu a neobejde se to bez placené poradny jestli do toho se mnou budete chtít jít. Zatím, než se rozhodnete zda ano, namíchejte si čaj s bazalky, oregana, skořice měsíčku a třezalky a popíjejte ho jako večerní čaj. V případě, že se rozhodnete pro poradnu nebo balíček, napište mi na mail uvedený v kontaktech, že máte zájem a rovnou 3 termíny, kdy máte čas (mohu s Vámi konzultovat i po Skype jestli jste z daleka). Poradna bude cca na 2 hodiny a doporučuji dopoledne, mám tam více volných míst. O víkendech poradny nevedu jenom v život ohrožujících situacích.
   Přeji Vám hodně zdraví a radosti.

 10. Lea napsal:

  Dobrý den paní inženýrko,
  Od 14 ti let mám biopsii diagnostikovánu lupenku, měla jsem ložiska po celém těle a ve vlasech
  Na těle vymizela kolem 19.roku a ve vlasech mi zůstala dodnes.
  Je mi 41 let. Vyzkoušela jsem vše co bylo dostupné – kortikoidy, kosmetiku dr. Michaelse atd. Vlasy jsou nekvalitni, padaji a na pokozce jsou loziska lupenky. Ráda bych zkusila nějaké byliny, čaje, masti. Předem děkuji za jakoukoli radu. Přeji hezky den. Lea

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den Leo.
   Momentálně rozjíždím zkoušky mého Balzámu a šamponu na vlasy více zde http://samouzdraveni.cz/?p=932 mám už 10 zájemců, ale prodánm Vám uvedený balzám za cenu 110 Kč v případě, že si k němu objednáte alespoň 1/2 ječmene nebo celý ječmen GW (125g/250g) za 580/1150 Kč nebo chlorelly 440 tablet za 400 Kč. Protože ve Vašem případě, by bylo dobré to podchytit na více úrovních. Mohu Vám to vysvětlit po telefonu, na odpověď zde je to moc dlouhé a navíc bych Vám ráda objasnila některé věci a ráda bych si také něco vyjasnila. V případě, že se rozhodnete jenom pro balzám, tak ten Vám prodám už za cenu 210 Kč 100g (chci Vás motivovat ke koupi ječmene a chlorelly :)).
   Mohu Vám také udělat olej na vlasy 100ml za 370 Kč nebo i čaj na uvolnění energie a úpravu pochodů v těle – výborně funguje na kožní potíže 100g za 200 Kč.
   Když si nic nevybetete začněte popíjet čaj z Měsíčku, Routy, Řimbaby, Celíku a Třezalky.

 11. Lea napsal:

  Dobrý den paní Adriano, prosím o radu jaké byliny byste mi doporučila při psoriaticke artritidě, popřípadě jaké masti. Mám velké bolesti prstů na nohou, špatně se mi chodí hlavně po ránu, než se rozchodim, dále me bolí zapesti na rukách, kyčle a rameno. Je mi 41 let. Pokud mi nabidnete nějaký caj, ráda si ho od Vas koupim. Předem děkuji za odpoved. Hezky den. Lea

  • Adriána Kašparová napsal:

   Leo zavolejte mi.
   Můj telefon je 724658580. Musíme to více probrat, není jednoduché Vám jednoznačně odpovědět.

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den Leo
   omlouvám se za opožděnou reakci, abychom to vyřešily co nejrychleji zavolejte mi v pondělí.

 12. Katka822 napsal:

  Dobrý de paní Adriano,

  ráda bych se zeptala na Vaši radu ohledně mých zdravotních problémů. Už třetí rok se potýkám se syndromem dráždivého tračníku, který mi byl diagnostikován. Obtíže začaly bolestmi břicha v oblasti střev, které se přesouvaly z místa na místo, zvýšenou plynatostí a častou stolicí různé konzistence, stolice byla i několikrát denně. Stolici někdy doprovázejí i křeče v břiše, jako když má člověk střevní virózu. Někdy se dostaví též zácpa, stavy jsou proměnlivé (což je podle lékařů charakteristický rys tohoto onemocnění). Diagnoza mi byla stanovena po kolonoskopickém vyšetření, kde se nic vážnějšího nenašlo, „jen“ zvýšené prokrvení střeva. Léčbu prášky jsem odmítla. byla mi doporučena antidepresiva a léky na povolení střevních křečí. Stavy se daly poměrně vydržet, chodila jsem s tím i do práce. Poslední dobou se stavy horší, někdy přijde z ničeho nic průjem doprovázený bolestivými křečemi, někdy je 3 dny téměř úplný klid. Poslední dny už bolestmi břicha někdy ani nespím.
  Obtíže se projevily po velmi stresovém období, které trvalo několik let. Bylo to vlastně vyústění těchto stresů, které jsem očekávala, jen jsem nevěděla, v jaké formě se projeví.
  Ráda bych se pokusila o léčbu bez léků, věřím v samouzdravovací procesy vlastního těla a jsem zastáncem spíše alternativní léčby, ale ptřebovala bych se v tom všem nějak zorientovat a nasměrovat.
  Děkuji Vám za odpověď a za Váš čas.
  Katka.

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den Katko.
   Děkuji za Vaši důvěru a důkladně rozepsané potíže. I tak si myslím, že bude lepší když mi zavoláte a probereme to . Je více možností a potřebuji se na pár věcí zeptat. Můj telefon je 724658580

Komentáře nejsou povoleny.