Samouzdravovací novinky prosinec – nejkrásnějším dárkem jste vy sami

Moji milí

Prosinec je obdobím předvánoční atmosféry. Je takovým zvláštním až spirituálním časem. Zhodnocujeme život a těšíme se, co nám dál přinese.

Nejvíc je ohroženo tlusté střevo. Z fyzického hlediska, je zakončením trávení a stará se o odvádění „odpadů“. Je dobré, aby bylo čisté a fungovalo. Z hlediska psychiky je místem podvědomí, nejhlubších obav, strachů a stinných stránek. Je překvapivě i místem intuice.

Jak se projevuje oslabení tlustého střeva?

Nejprve zácpou, průjmem nebo kručením. Později i oslabením imunity. Imunita se tvoří nejméně ze 70 % ve střevě. Jelikož tlusté střevo souvisí se sliznicemi, jeho oslabení je projevuje ve formě rým, viróz nebo i krvácením z nosu.

Je zmenšeninou těla, je to soustava, která stimuluje celý organismus. Každý úsek stimuluje určitý orgán, a proto, když se některý z jeho úseků zanese, odrazí se to ve funkčnosti daného orgánu a dochází ke vzniku onemocnění.

Střevo předává skrze stěnu látky a vodu do těla. Čisté a zdravé předává vitamíny, vodu a soli a vyživuje organismus. Funguje to tak i se zaneseným střevem. Do těla se dostávají látky, které nás oslabují. Propustnost střeva je nepříjemné onemocnění projevující se různými lehčími i těžšími formami. Nečistoty prosáklé do organizmu jsou odváděné kůží ve formě ekzémů nebo pupínků a akné. Častá únava, podvýživa organismu (a to i u osob obézních), bolesti hlavy, migrény, bolesti v oblasti bederní páteře nebo opary na dolním rtu, i to jsou potíže střev.

Jak se dostat do rovnováhy?

Nejúčinnější je detoxikace např. klystýr (výplach střev), které mají svůj základ po tisíciletí ve všech kulturách., Dále půsty (kdy pijeme pouze vodu) nebo odlehčovacích dní (kdy jíme ovoce, rýži nebo pijeme pouze čerstvé ovocné/zeleninové šťávy).

Velice účinný způsob očisty celého střeva, který je navíc i příjemný a brzy jsou viditelné výsledky, je pomocí speciálně vyvinuté vlákniny Zinobiotic od Zinzina. Neznám lepší, bezpečnější, a tak rychle fungující způsob očisty. Rozdíl mezi klystýrem, půstem a uvedenou vlákninou je obrovský, Díky vláknině Zinobiotic se v těle tvoří správný mikrobiom, který nejenom vyčistí střevo. Díky němu se vyživí střevní buńky, může se upravit propustnost střeva a vytvoří se Vám v tělě více živin a lepší imunita. Poznáte to nejenom na střevě a kůži, ale i na menší chuti na nezdravé potraviny. Proč je tomu tak, ráda vysvětlím, když se zeptáte. Budu moc ráda, pokud si vlákninu Zinobiotic koupíte u mne. Pomohu Vám s užíváním a navrhnu případně i další možnosti.

Další výborné prostředky pro ozdravení jsou např. chlorella nebo jakékoliv koření. Nebojte se zařadit koření do jídel. Získají další nezapomenutelný rozměr. Určitě stojí za úvahu zázvor, kurkuma bazalka, rozmarýn, majoránka, kmín libeček…

Psychika je vždy důležitá. Vnímejte své potřeby a naplňujte je. Hledejte odpovědi v sobě, místo „tam“ venku. Mnohdy jsou právě informace a normy zvenčí příčinou, že máme pocit selhání (a selhává i střevo). Tlusté střevo je naší temnou stránkou a je potřeba ji přijmout, taky je naší součástí. Zaměřte se na své temné stránky a přijměte je i když se vám nelíbí jsou Vaše. Bez tmy by nebylo světla.

Jsme teď víc doma a hledáme možnosti, jak udělat radost svým blízkým. Nezapomínejme, že MY SAMI JSME TÍM NEJLEPŠÍM DÁRKEM A TO NEJVZÁCNĚJŠÍ, CO MŮŽEME DÁT JE NÁŠ ČAS.

Jaké potraviny nám pomohou posílit tlusté střevo?

Nejdůležitější jsou: hodně vlákniny, zeleniny, vody a ovoce, Zlatým pravidlem je udržovat dostatečnou pauzu mezi jídly. Pokud tomu tak není, potrava ve střevech zahnívá, jsme nafouknutí, unavení, je nám těžko a trpíme nadýmáním. Zhoršuje se nám imunita.

Z obilovin: kroupy, rýže, oves nebo pohanka. Z luštěnin černá čočka a jakékoliv fazole. Ze zeleniny česnek – vypuzovač parazitů, cibule, pórek, zázvor, černá ředkev, kysané zelí nebo růžičková kapusta. Z ovoce jablka, hrušky, kaki, kokosový ořech a fíky. Vhodné jsou téměř všechny druhy ryb (v tomto období připravujeme se zahřívajícím kořením) a tučnější masa.

Také vlašské ořechy (pozor na množství, jsou hůře tráveny), kaštany, med či houby. Z koření ještě i fenykl, anýz a zahřeje nás i muškátový oříšek (ve větším množství působí jako opiát, pozor na množství). Z bylin měsíček, který je na uklidnění střev při průjmech, stejně tak jako skořice. Mléčné výrobky až do jara vypouštíme, vnáší do těla chlad a zahleňují nás. Obzvláště, pokud máme zanesená střeva.

Je to krásné období pro zakomponování aromaterapie do života. Přinese nám více pohody a zklidnění. Dodá slavnostní atmosféře další krásu. Pro dané období jsou vhodné EO: skořice, badyán, hřebíček, geránium, ale i jehličnany a eukalyptus, pokud nás trápí nemoce.

Obdarovávejme se nadějí, láskou, pokorou a vírou v život.

Přeji Vám klidný a láskyplný advent s vůní koření

S úctou a láskou Adriána

Příspěvek byl publikován v rubrice Samouzdravovací novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář