8.PIJTE MAX.do 2 LITRŮ TEKUTIN DENNĚ

Uvedené doporučení platí pro normální zdravotní stav a normální podmínky. Neplatí to pro horečnaté stavy, pobyty na poušti :)….

Méně vody než 0,7 l je také špatné. Takže ideál je od 0,7 do 1,8l tekutin denně. U dětí je to jen 0,5 až 1,2 litru dle stáří a ročního období, takže buďte v klidu Vaše dítě pije většinou normálně (nevěřte reklamám, naši předci si také nenosili sebou na pole nebo do bitvy, na lov… litry vody).

Vaše ledviny jsou na to zvyklé. Jsou jdůležitým orgánem v těle a velice špatně regenerují. Máte v něm uloženou životní energii. Podle toho jak rychle ji čerpáte, tak dlouho budete žít. Ledviny jsou stavěné na přefiltrování max. okolo 2 litrů denně. Krátkodobé přetížení zvládnou, ale každodenní je vyčerpává a opotřebovávají se jako stroje, kterým nedáte možnost se vypnout.  Vodu, kterou nepřefiltrují, uloží nejčastěji do tuků (i to může být důvodem celulitidy). Co myslíte, jak je pro Vás prospěšná stará voda uložená v tucích, která tam je několik let? Navíc si ničíte ledviny. Je dobré pít do 20.hodiny, v 19. večer končí doba zvýšené práce ledvin. Pak pracují v útlumu a většina vody zůstává v žaludku a ve střevech až do rána (a kazí se, protože je stolice naředěná, mikroorganizmy mají hody). Vy se vzbudíte unaveni, protože tělo svádělo bitvy s mikroorganizmy, které se přemnožili, navíc se nadbytkem vody roztahuje žaludek a střeva a Vám  roste břicho. Naši předci se napili do soumraku a pak už moc ven nevylézali, aby se jim něco nestalo, takže ani nechodili ke studni nebo řece a dělali to tak staletí.

Je vhodné začít a ukončit den sklenicí horké vody (co nejteplejší i v létě), která na sebe naváže nečistoty z těla, nádherně Vás pročistí a nic to nestojí, máte ji všude. Ze začátku Vás může  postihnout malý čistící průjem. Zjistíte, že Vám uvařená voda bude chutnat, a mnohokrát ji upřednostníte před jiným nápojem i přes den. Tělo ví, co je pro něj dobré, tak mu ji klidně dopřejte. Já ji piji často a moc se na ni těším.

Příspěvek byl publikován v rubrice Moje 10+1. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře: 8.PIJTE MAX.do 2 LITRŮ TEKUTIN DENNĚ

 1. jitka1961 napsal:

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na pitný režim po transplantaci ledviny, kterou nedávno prodělal můj manžel. Je správné vypít až kolem 5 l tekutin denně ? Za případnou odpověď moc děkuji, přeji krásný den. Jitka

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den Jitko.

   Řeknu Vám zde svůj názor, který není ničím podložený, protože jsem ještě nikdy neměla klienta po transplantaci ledviny. Budu vycházet ze selského rozumu.
   Můžeme se pokusit najít nejschodnější cestu pro Vášho manžela a proto bych potřebovala vědět, proč má Váš manžel vypít až 5 litrů tekutin. Zkuste to zjistit
   Já osobně si myslím, že je to veliká zátěž na tu jedinou ledvinu co má, ale je možné, že je tam něco, co nevím a proto bych potřebovala vědět, proč 5 litrů.
   Krátkodobě nebo v horkém podnebí to ta ledvina zvládne – vyšší nápor vody (jsou lidi, co mají jen jednu ledvinu od narození a žijí v pohodě) ale nemyslím si, že dlouhodobě je to v pořádku. Poptejte se proč tolik vody a pak se k tomu vyjádřím.

 2. jitka1961 napsal:

  Dobrý den, mnohokrát děkuji za odpověď.
  Momentálně by měl manžel vypít 3,5 – 4 l tekutin. Zajímalo by nás, co by bylo dobré na pročištění a údržbu té ledviny. Krom dodržování předepsaných léků od lékaře.
  Budu vděčná za jakoukoli radu. Občas pije kopřivový čaj, který mu pomáhá, nevíte o nějakém přímo na ledviny? Děkuji za případnou odpověď, Jitka

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den Jitko.
   Velice dobrý je čaj z celíku zlatobýlu, truskavce, pýru, rdesen (možno použít všech druhů) lopuch. Další výborné byliny jsou, brutnák, hluchavka květ, plody aronie, přeslička, popenec. Mohu Vám po poradě namíchat ledvinovou směs, ale to by chtělo, abyste si zaplatili alespoň půlhodinovou poradnu např. po skype.
   Jako jídlo je dobré zvýšit příjem pórku, ořechového oleje, ovesné kaše.
   V každém případě ať se manžel naučí jíst zelený ječmen, ale jen od GW . Moc mu to pomůže se celkově zregenerovat. Podívejte se na video Vše o zeleném ječmeni v členské sekci- moje videa.
   Ráda Vám pomohu, jestli budete mít zájem.

Napsat komentář