Osvědčené rady – archiv

Na těchto stránkách bych Vám chtěla ukázat pár tipů a rad jak si šetřit zdraví a navíc možná i šetřit peníze a naši přírodu.

Jestli máte zájem něco Vašeho užitečného sdělit ostatním, tak zde zanechte příspěvek. Děkuji Vám za Váš zájem a ochotu podělit se s osvědčenými zkušenostmi, a poskytnout je ostatním.

 

 • Zkuste používat místo oplachovacího prostředku (leštidla) do myčky vymačkané půlky citrónů, které Vám doma zbydou po použití např. když si je vymačkáte do čaje. Na cca 5 mytí stačí tak 2 půlky (jeden citron). Určitě citrony používáte, tak vždy, když je chcete vyhodit, tak místo toho je napíchněte na kolíček v myčce a nechte je tam tak dlouho, až zůstane jen tenká slupka (po několika mytích), pak ho nahraďte novým. Můžete jich mít v myčce i více než jeden.  Budete překvapeni, jak krásné lesknoucí nádobí získáte a navíc nebudete jíst tenzidy. Používáme to doma už několik let a do myčky dáváme jen prášek.
 • Když chcete mít jistotu, že se Vám při pečení nebude olej přepalovat, tak do něj přidejte malý kousek sádla – ten zabrání přepalování jakéhokoliv oleje.
 • Jestli milujete sladkosti a cukr a nedokážete je omezit nebo Vaše děti pořád vyžadují sladké naučte se používat místo sladkého med. Není kyselinotvorný, navíc má spoustu úžasných a zdravých komponent. Po čase dokonce omezuje chutě na sladké. Dokonce alergici, ktěří jsou alergičtí na pyly, pokud budou konzumovat med z jejich okolí tak se mohou po pár letech alergie úplně zbavit, ale musí používat med z okolí (je to taková přírodní vakcinace :)). Netýká se to ale alergiků, na včelí produkty tam to tak nefunguje proto pozor, musíte vědět na co jste alergičtí.
 • Zkuste na vysokou horečku použít ostružinový kompot (sráží horečku na cca půl hodiny až hodinu už za asi 20 minut od požití ) navíc všem chutná. Když si uvědomíte, že horečka bývá nejvyšší mezi 19 – 22 hod. tak to ani nemusíte moc dlouho hlídat. Jestli si to chcete ještě homeopaticky pojistit, koukněte do miniporadny tam máte vše co o tom vím a je to zajímavé.
 • Doporučuji všem kdo má zájem si levně a hlavně bezpečne (celkem přírodně) doplnit jód ať jí aronie (černý jeřáb). Pomůžou Vám nejenom s jodem mají Vám hodně co nabídnout.  Aronie nějakým záhadným způsobem obsahuje jód i když roste na půdách které jód neobsahují, (aronie o tom neví, že by ho vlastně neměla mít a tak jód obsahuje :))  Nebo si kupte Jodamin je to pangamin s jodem – pivovarské kvasnice odchované na substrátu obohaceném jodem takže ceklem přírodní produkt v našich podmínkách kde máme jódu opravdu málo.
 • Vyzkoušejte doma na čištění umyvadel a baterií  použít jedlou sodu stačí umyvadlo a baterii navlhčit, na houbičku nasypat sodu, potřít houbičkou umyvadlo a baterii počkat cca 30 sekund a opláchnout vše vodou. Budete velice prekvapení jak krásně se Vám povedlo odstranit všechny nečistoty. Používejte sodu i do pračky a ušetříte polovinu pracího prášku. Nacíc bude prádlo lépe vyprané.
 • Jak jednoduše očistit ovoce od chemikálií…. 
  Naplňte dřez vodou, přidejte šálek octa a ovoce a zamíchejte.
  Nechte stát 10 minut.
  Voda bude špinavá a ovoce se bude jiskřit, bude bez vosku, nebo špinavého filmu.
  Je to dobré také pro bobule, neboť nebudou tak plesnivět.
  Když to uděláte s jahodami, tak vám vydrží týdny..

 

———————————————————————-

 • Je dobré mít doma aktivní adsorbční uhlí hodí se na mnoho věcí. (V Čechách jsme spíše zvyklí na živočišné uhlí.)
  V naší rodině se používalo léta (než ho nahradila chlorella) na průjmy a menší otravy. Je to vynikající čistící prostředek těla, je protijed při otravách, jako čistič během infekcí, na metabolické poruchy i na odstraňování toxinů z krve při jaterních a ledvinových chorobách. Je účinnou prevenci proti střevním infekcím.
  Zrníčka aktivního uhlí mají mnoho ploch sloužících k adsorpci látek, plynů, cizích proteinů, tělesného odpadu, chemických látek a léků různého druhu. Celková čistící plocha adsorp. uhlí se stranou 1 cm je 1000m!  Je možné ho použít vnitřně i z venku a to od včelího bodnutí až po metabolické potíže jako je např. novorozenecká žloutenka nebo alergické reakce na jedovaté rostliny.Látky, ze kterých se adsorpční uhlí vyrábí
  Adsorp. uhlí vyrobené z rostlinného materiálu, např. ovocného dřeva obsahuje asi 90% uhlíku. Naproti tomu uhlí ze zvířecích kostí obsahuje asi jen 11% uhlíku.
  Vyrábí se regulovaným spalováním dřeva, a následnou aktivací (např. párou). Takový proces zvyšuje adsorpční účinnost. Vytváří se totiž rozsáhá síť drobných pórů.
  Tablety, z lékáren jsou v porovnání s jemně drceným uhlím asi o polovinu méně účinné, navíc je tam škrob a jiné látky použité na stmelení tablety.
  Dřevěné uhlí prodávané na grilování není vhodným zdrojem na výrobu adsorp. uhlí, protože při jeho výrobě se používají nežádoucí druhy výplňového materiálu a chemické látky zabezpečující rychlé zapálení.
 • Výroba adsorbčního uhlí
  1. ZPŮSOB:V krbu přez noc zatopit tvrdým dřevem a stáhnout všechny průduchy na minimum. Ráno zbylé uhlíky vyndat, spařit (aktivovat horkou vodou) a uhlí rozdrtit a dosušit v troubě na max. teplotě. Uložit v uzavřené nádobě.2. ZPŮSOB:Vykopat jámu, naložit do ní tvrdé dřevo a zapálit. Až bude dostatečně hořet, tak přikrýt travními drny a nechat dohořet. Pak aktivovat horkou vodou a rozdrtit a dosušit v troubě na max. teplotě. Uložit v uzavřené nádobě.
 • Reakce adsorpčního uhlí v trávicím traktu
  rychlost    adsorpce  na povrchu – už  do 1 minuty. Ve střevu nebo žaludku se adsorpce může trochu opozdit, i tak však působí velmi rychle. Adsorp. uhlí tvoří s toxickými látkami pevný a stabilní komplex. Toto uhlí neadsorbuje živiny, nezpůsobuje jejich ztrátu.
  Adsorp. uhlí skladujte ve vzduchotěsných nejlépe skleněných nádobách, aby neadsorbovalo plyny z ovzduší a tak se neznehodnotilo. V uzavřené nádobě může udržet svou účinnost až na neurčitou dobu. Aktivované adsorp.uhlí člověk velmi dobře snáší, dokonce i v množství 100g (asi třičtvrtě šálku jemně rozdrceného prášku!) . Účinkuje okamžitě a bezpečně,  mohou ho podávat i neprofesionálové. Malým dětem a dětem v kojeneckém věku je možné dát práškové aktivované uhlí v podobě řídké kaše. Při použití uhlí neexistují žádné známé kontraindikace, kromě podráždění střeva u některých zánětlivých procesů velmi citlivých osob. Žádné alergie na tento prostředek nebyly zjištěny.                                                                                                                                   Nejjednodušší způsob užívání je požití přímo a zapití vodou, nebo nasypání do konve (cca 1 lžíce na 1,5 l vody) zamíchat a vodu pít dá se po vypití vody nádoba ještě nejméně 5 dnů neustále doplňovat vodou a pít ze stejným uhlím. Je možné po vypití vody po 5 dnech uhlí sníst – ještě pořád je aktivní.

 

13 komentářů: Osvědčené rady – archiv

 1. Marika B. napsal:

  Dobrý den Adriáno,jdu zkusit váš tip s citrónem 🙂 Můžu se vás zeptat,jaký používáte mycí prostředek do myčky? Děkuji
  Marika

  • Adriána Kašparová napsal:

   Zatím nemám jiný než klasický prostředek do myčky, ale používám ho velice málo cca1/2 z toho menšího množství v zásobníku na prášek (je tam 20 a 30 tak já dávám 10) a je možné tam přidat trochu sody.

  • Adriána Kašparová napsal:

   Mariko.
   Začala jsem nahrazovat celou polovinu prášku do myčky jedlou sodou a navíc kupuji ekologický bezfosfátový prášek z Kauflandu jmenuje se Claro je to zelená papírová krabice hmotnosti 2 kg, navíc má snížené dávkování to jest uvádějí 20 ml já dávám cca 10ml a dalších 10 ml sodu.
   Vše je výborně umyté

   • Marika B. napsal:

    Děkuji za odpověď. Já jsem zkoušela různé kombinace a zatím nejlepší dávkování je lžička jedlé sody,lžička sody na praní a lžička kyseliny citrónové….v myčce napíchané citrony a místo leštidla ocet:-)

    • Adriána Kašparová napsal:

     Mariko.
     Jestli tam přidáváte ocet do nádobky na leštidlo, tak bych se toho trochu bála, aby Vám časem nerezavěla myčka. Přeci ji jen máte alespoň na pár let a ocet nerezu velice škodí.
     To je jen na zamyšlení.
     Mně opravdu bohatě stačí vymačkaný citron místo leštidla.

 2. marketa jozekova napsal:

  Dobrý den,Vím že se to netýká tématu ale měla bych dotaz jakou bylinku by jste poradila 11 létému klučinovi , chodí často na malou , zatím jsme u doktora nebyli . Mohla by jste prosím poradit. Děkuji mockrát předem za odpověd

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den Markéto.
   Omlouvám se za pozdější odpověď ale byla jsem na dovolené.
   Takže výborný by byl čaj z celíku zlatobýlu (mimochodem teď roste), ale musí být pravý jinak nefunguje. Musí být zbíraný za slunečného počasí mezi 14 a 16 hodinou pak je to bylina k nezaplacení, jinak je na vyhození a k ničemu. Ještě bych k tomu přidala vrbovku a buď meduňku nebo třezalku. Byliny nekupujte v lékárně, ale od bylinářek nebo ode mne, nebo si je nasbírejte (všechny zrovna kvetou). Udělejte směs ze 3 bylin (kde celík a vrbovka jsou nezastupitelné a nejméně 50% celíku), ne ze čtyřech to by nebylo nejlepší.
   Navíc by bylo vhodné provádět masáž ledvin a řešit skryté strachy a obavy u kluka (nemusí o nich vůbec vědět). Jestli budete chtít pomoct více ráda Vám pomohu ale to už je na poradenství.
   Přeji hodně zdraví

 3. Denis11 napsal:

  Prosím vás pani Adriáno nemohla by ste přijít na Slovensko a tu taky občas uďelat nejaké posezení s bylinkami 🙂

  • Adriána Kašparová napsal:

   Dobrý den Denisi.
   Záleželo by na tom kde by to bylo a kolik by tam bylo lidí.
   Jezdím běžně za klienty, kteří zorganizují u nich doma nebo v nějakém prostoru přednášku, s termínem, který vyhovuje oboum stranám (většinou soboty), ale s tím, že se domluvíme kolik lidí minimálně musí přijít a organizátor mi pak zaplatí částku za uvedený počet lidí. Přednášku si samozřejmě vybírá organizátor, nebo se spolu domluvíme co by si tak představoval. Náplně mých přednášek naleznete v rubrice Co nabízím v bodu 5. ale dá se to samozřejmě měnit. Jsou tam i časy a ceny jednotlivých přednášek, které se také dají prodloužit. Zkrátit moc ne, ale i to by se nějak dalo vymyslet. Určitě je mým snem přednášet v Bratislavě nebo okolí. Na Slovensko mohu přijet když k sobě seženete okolo 10 lidí.
   Zkuste mi napsat na mail Vaši představu, možná se domluvíme.
   Přeji hezký den.

 4. jedlanova@seznam.cz napsal:

  Pani Kasparova, poradila byste prosim memu muzi neco na tenisovy loket? Hlavni projev je otok, ktery se zvetsuje namahou. A samozrejme bolest, ktera je ale zatim celkem snesitelna.
  Dekuji Vam.
  Alzbeta

  • Adriána Kašparová napsal:

   Na tenisový loket je potřeba používat byliny na játra, dále z koření Ašwagandhu, Kurkumu a Asu smrdutou. Mohu Vám prodat cibulovou mast, která sice nevoní vábně, ale mohla by snížit otok. Dále je potřeba neustále každý den procvičovat ruku, ale ne silová cvičení spíše jen to co ruka dovolí (kroužení a ohýbání kvůli prokrvení otoku aby se mohl uzdravovat). Samozřejmě jako vždy nemohu opomenout Ječmen a chlorellu jsou bezkonkurenční.

 5. jedlanova@seznam.cz napsal:

  Dobry den vsem,
  chtela bych se podelit o zkusenost s chlorellou. Moje dcera (6 let) ma keratozu pilaris. Mela ji na tvarich, pazich, zadech. Navic mela mirne zvetsenou nosni mandli, v noci chrapala. Po domluve s pani Adrianou jsem ji pul roku davala 40 tablet chlorelly denne. Asi tak po 4 mesicich ji keratoza temer zmizela z tvari, na pazich ji jeste trochu ma, ale ze zad take zmizela. Tak to je podle mne velky uspech! Navic uz nechrape, i kdyz je jeji zvetsena nosni mandle nekdy slyset i dal. Chlorellu bereme skoro cela rodina, moje dcera uz 7 mesiců. Mohu jen doporucit! Vsechny zdravim! Alzbeta

Komentáře nejsou povoleny.