Novinky červen – léto, střevo a opalování

Blíží se nám léto takže se setkáme opět po prázdninách.

Samozřejmě jsem na telefonu a mailu pro Vás pořád, jen novinky mají prázdniny.

  • Tento měsíc vyhrává Bachovy esence na míru paní

Jana Petrášová s mailem janapetrasova1@seznam.cz.

Gratuluji a ozvěte se mi.

  • Červen – období Tenkého střeva. Příroda užívá plodů a energie a to bychom měli též. Důležitá je radost, smích plánování, očekávání. Tenké střevo zajišťuje živiny a energii (fyzickou i psychickou). Přijmi, že život je krásný se vším co připraví.
  • Potíže se projeví jako nedostatek energie, smutná nálada, průjem, zvracení, plynatost, snížená imunita, bolest žaludku… Střevo chytá napětí, proto by si člověk měl srovnat co je dobré a co ne (nemá to správně pokud trpí střevo). Důvěřuj víc životu.

Celiakie je o tom, že žiji život, který vlastně nechci. Crohn – člověk se cítí přehlížen, nebo má dlouhodobý konflikt. Chce vše zvládnout sám a nebere ohled na ostatní.

  • Je dobré nejíst těžká jídla mezi 13-15 hod. Vhodné jsou saláty, jakékoliv ovoce a zelenina, smootie, přirozené potraviny a častěji zařaďte bezlepkové věci, teď má veliký vliv kvalitní ječmen a chlorella. Z bylinek užívejte koření co znáte hlavně šalvěj bazalku, mátu, saturejku, kurkumu, oregáno, rozmarýn.

Mějte se rád/a a užívejte léta. Příjemnými věcmi si pomůžete ke zdraví.

Zjišťovala jsem po internetu, jak to je s opalovacími krémy. Tedy žádná sláva a doporučuji max. Faktor 24. Jestli Vás zajímá co jsem zjistila a posbírala máte to zde. Jestli ne, dál číst nemusíte.

Opalovací krémy, antioxidanty aneb máte rádi žluklé máslo?

Víte, že máslo (živočišný tuk) na sluníčku velice brzy zežloutne a zkazí se? Je to rychlejší než ve tmě, kde na něj nemůže působit UV záření ze sluníčka.

Kůže obsahuje tuk, a přesto naše tuky v létě nežloutnou. Nebo ano?

Většinou ne, díky antioxidantům z kvalitního jídla. Také například z ječmene a chlorelly.

Sluneční UV škodí, ale pokud máte dost antioxidantů, tak se většinou nespálíte. Vaše tělo si poradí díky vitaminu D z opalování. Vitamín D se ale netvoří v kůži bez působení UV, když používáte opalovací krémy (brání vstřebávání UV záření).

Přírodní vit. D brání vzniku mnohých druhů rakoviny a působí rázně protirakovinově (potlačuje růst rakovinných buněk). Rakovina prostaty, prsu, kůže, lymfatických žláz spolu s kardiovaskulárním onemocněním se snižuje v důsledku působení přírodního vitaminu D vznikajícího při opalování.

Až 85% opalovacích krémů obsahuje látky vyvolávající rakovinu. Dále je dokázáno, že faktory nad 25 nemají vliv na „ochranu“ kůže, ale mohou zvyšovat její poškození.

Jak je to s krémy s nanočásticemi?

Nejčastěji se používá oxid zinečnatý ZnO a hliník. Z testů vyplynulo, že ZnO je pro imunitu velice nepřátelský. Tělo se ho umí zbavit, nikdo ale neví, jak působí z dlouhodobého hlediska, a ani jak v kombinaci s jinými chemikáliemi z krémů.

U hliníku, přesto že ho mnozí neuvádí ve složení – byl tam nalezen! Ze studií vyplývá, že si za den nanesete na kůži téměř gram hliníku! Ten vyvolává vznik volných radikálů podobně jako UV, tedy právě to, před čím nás mají opalovací krémy chránit!!!

Nenašla jsem studii, potvrzující, že díky opalovacím krémům máme méně vrásek. Díky kvalitním krémům ano, ale ne díky opalovacím.

Závěr: Většina škodlivin z kosmetiky se vstřebává do krve a způsobuje zdravotní obtíže.

Mám řešení.

Když se chcete opalovat, tak navyšte přísun ječmene a chlorelly. Pomůžete vyčistit tělo od škodlivin, dodáte hojivé enzymy antioxidanty, přírodní karoteny a vit D se Vám při slunění, kdy se nenamažete, protože nemusíte, rád vytvoří. Pokud užíváte zelené potraviny delší dobu, jste dobře chráněni. Běžné letní nezátěžové pobyty na slunci zvládnete většinou bez potíží.

Díky zelenáčům Vaše kůže nežlukne, bude mít víc antioxidantů, budete se lépe opalovat a v případě, že se spálíte, tak se budete viditelně lépe hojit díky uvedeným antioxidantům, enzymům, hojivému chlorofilu… Vše proběhne přirozeně a přírodně, tak nějak samo. Užívejte je vnitřně i na kůži jako ochranu nejenom proti UV záření ale i na případné spáleniny.

Čím více budete na sluníčku, tím více zelenáčů potřebujete. Mám zkušenosti, že mizí i sluneční alergie, pokud je v těle dostatek antioxidantů.

Vaše vyživené tělo zvládne vše. Máme zelené pomocníky.

Nenechte se strašit! Ne vždycky byli opalovací krémy s vysokým faktorem a lidi byli venku víc než dnes.

Léto je přirozená část roku a opalující slunce taktéž.

Od tohoto měsíce budou samouzdravovací novinky jen zde na stránkách a na mém facebooku. Nenašla jsem žádného poskytovatele mailu, který by mi umožnil odesílat hromadně mail, jako to bylo možno doposud. Budu Vám i nadále k dispozici na telefonu i mailu, jen samouzdravovací novinky – mailový měsíčník tímto končí a začíná facebookový.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Samouzdravovací novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář