Samouzdravovací novinky září – Když je venku ochlazení potřebujeme teplo uvnitř.

Moji milí

září je o zklidnění přírody i nás samotných. Přichází více chladnějších dní, sklizeň a zamýšlení. V tomto období je nejvíc oslabena slezina a slinivka.

Slezina se podílí na obranyschopnosti, a také na vitalitě a chuti do života. Pokud jsme náchylní například na virová onemocnění, značí to oslabení sleziny. Je úzce provázaná se slinivkou, která je důležitá při trávení, a má na starosti také všechny sliznice. Symbolizuje lásku, se kterou máme přistupovat k životu.

Jak se oslabení slinivky a sleziny projeví?

Typické projevy jsou starostlivost, nadměrné přemýšlení bez vyhlídky řešení, tvorba oparů, porucha zažívání, nadýmání, náchylnost k modřinám, únava, snížená imunita i snaha poučovat. Extrémní chuť na sladké nebo naopak absolutní nechuť na sladká jídla.

Jak se dostat do rovnováhy?

Důležitá je vyváženost chutí a jídla. Je zásadní pro zdraví a psychickou rovnováhu.

V tomto období vás také tělo více pokouší ochutnat sladké, protože to je chuť spojená se slinivkou a v malém množství ji sladké napravuje.

Doporučuje se vyhnout bílému cukru a bílé mouce, zmrzlině, čokoládě, živočišným tukům, přepalovaným jídlům a alkoholu. Přirozeně sladké ovoce a zelenina je v pořádku. Doporučuji např. kukuřici, dýně červená řepa, hroznové víno, brambory… Je vhodné se také v tomto období vyhýbat vlhkému prostředí, jako sauna nebo pára.

Také pobyt na čerstvém vzduchu a denním světle pomůže zharmonizovat oba tyto orgány.

Z obilovin jsou vhodné jáhly a sladká rýže, ze zeleniny vše, co je žluté, kulaté a co roste nad zemí – viz víše. Velmi vhodné jsou kombinace obilovin, např. Rýže a luštěnin přirozeně sladké chuti. Naučte se jíst opět teplá jídla hlavně polévky např dýňovou z dýně hokaido.

Vnímejme krásy kolem nás, důvěřujme sobě a všemu, co nám přichází do života. Nic se neděje náhodou, otevřeme svá srdce, dovolme se mít rádi a předávejme lásku dál. Nedovolme, aby ochlazující prostředí ochladilo i vztahy.

Jak si pomoct s aromaterapii

Pořád můžeme užívat

Benzoe – nejdůležitější EO při nedostatku jangu slinivky, proti studeným končetinám, letargii, protikřečový (břišní koliky) na zánět močáku, dnu artritidu, při přepracovanosti, při emocionálních otřesech na odpoutání od tíživých myšlenek.

Kadidlo: působí na sliznice, dýchací, pohlavní a močové cesty, trávení a dyspepsi

Upravuje krvácení, z dělohy a plic. Má povznášející účinky. Brání tvorbě vrásek.

Myrha: Má protibakteriální, protiplísňové a protizánětlivé účinky. Je účinná při zánětech sliznic, dásní, aftech,,ztrátě hlasu, proti bronchitidě spolu s olejem z eukalyptu, tea tree a borovice. Vhodná při přehlcenosti mozku, obavách, duševním rozrušení.

Saturejka: Afrodiziakum, stimuluje ducha, působí antisepticky, léčí rány. Působí proti plísním, při impotenci, aftech, stavech slabosti těla i ducha.

Udržujte teplé vztahy navzdory ochlazení z venku. To Vám s láskou přeje

Adriána

Příspěvek byl publikován v rubrice Samouzdravovací novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář