Samouzdravovací novinky – barevný podzim i život je krásný

Moji milí

Připravila jsem pro Vás akční balíčky (možná je využijete jako vánoční dárky). Najdete je zde: https://samouzdraveni.cz/?page_id=2296

a od půlky listopadu bude pro Vás k dispozici Osobní e Průvodce zde:https://samouzdraveni.cz/?page_id=2235

Máme listopad

měsíc plic. Měsíc ranních mrazíků a spadaného listí: Příroda se utišuje a my máme potřebu být doma. Učíme se hospodařit s energií, stejně jako příroda. Více se projevují deprese, strachy a špatná nálada. Je to normální, jen je dobré to pozorovat a působit pozitivně na to, co to vyvolává.

Jak se oslabení plic projeví?

Dušnost, kašel, výrazná únava, bušení srdce, vysychání pleti, astma a zápal plic. Pokud máte zahleněné plíce, máte zanesená a zahleněná i střeva. Na úrovni duševní je to neschopnost nebo nechuť komunikace a smutná nálada. Pokud máte přirozeně tichý hlas máte slabší plíce.

Jak dostaneme plíce do rovnováhy?

Je nutné chodit spávat i vstávat brzo. Zpívejte, zlepší to náladu a provzdušní a vyčistí plíce.

Pozornost směřujme na sebe, ne na vnější svět. I když počasí neláká, je potřeba pobývat venku, vyhýbat se špinavému vzduchu a dlouhým nočním aktivitám. Je vhodné zařadit dechové techniky. Bez dechu není života.

Na duševní úrovni pracujme na otevřené komunikaci, toleranci, umění přijímat i dávat a svobodně se nadechnout. Astma je typické nerovnováhou mezi dáváním a braním. Astma nás dusí, i když je kolem pro všechny vzduchu dost.

Učme se:

přijímat = možnost volně se nadechnout do celých plic

a dávat = čistě vydechnout to krásné v nás

Jaké potraviny posílí plíce?

Je vhodné zařadit teplé potraviny, které nám dodají tělesné šťávy (polévky omáčky). Z obilovin natural rýže, oves a z luštěnin hnědá čočka, bílé fazole a tofu.

Zelenina: bílá ředkev, zelí, kedlubna, pórek, mrkev, kvašená zelenina, cibule, křen, česnek.

Ovoce: hruška, hrozny, jablka, sušené švestky, meruňky a datle. Koření, které nás zahřeje – skořice, fenykl, anýz, kmín, lékořice, koriandr nebo zázvor.

Jsou vhodné i houby, vlašské ořechy, med, a čaje, které posilují plíce a průdušky – jitrocel, mateřídouška, měsíček, plicník, přeslička, kopřiva, rdesno ptačí, řebříček a zelený čaj. Taktéž nám hodně pomůže chorella se svým čistícím účinkem na střevo.

Mléčné výrobky až do jara vypustíme, vnáší chlad a zahleňují. Zvyšte příjem potravin bohatých na přírodní vitamin C a hořčík (tady mají ječmen a chlorela nezastupitelné místo).

Listopad je období posilování imunity, protože se radikálně mění prostředí. Proto je běžné, že lidi onemocní, a i s tím nám ječmen a chlorela hodně pomohou.

Naučme se s láskou přijímat vše, co nám život přináší a s důvěrou a otevřeností předávat vše dál.

Svobodně dýchejme a užívejme život.

S láskou Adriána

Příspěvek byl publikován v rubrice Samouzdravovací novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář