Samouzdravovací novinky – co umí bylinky – červenec 2017

Krásný letní den přeji všem.

Dnes bych Vám chtěla napsat, jak pracují byliny.

Mnozí z Vás si je s láskou sbírají a těší se na užívání nejenom v nemoci. Většina se k nim obrací v nemocech, a hodně lidí, hlavně v dnešní době zjišťuje, že mu nezabírají tak, jak by si představovali. Důvodů je více, ale ten hlavní je tento.

Zapomněli jsme, že byliny jsou léčitelé – učitelé. Pomáhají tělu nastartovat imunitu tak, že začnou tělo vyučovat, jak to má dělat. Představte si, že byste denně chodili do školy na cca 9 hodin bez přestávek a bez víkendů. Každý den byste probírali důležité věci, ale byli by pro Vás velice náročné. Neměli byste možnost nic dělat dle svých představ, vše by Vám bylo oznámeno s přesným postupem, ale Vy byste věděli, že to chcete jinak, z různých důvodů (protože nestíháte, protože si myslíte, že danou látku už znáte a umíte s ní pracovat lépe, protože Vám k vypracování daného úkolu, neposkytli pomůcky (živiny do těla)…). Co by se stalo. Ze začátku byste se snažili to stíhat a pracovat poctivě, protože víte, že na tom, jak pochopíte a zvládnete učivo, závisí Vaše budoucnost a život, ale po čase když byste zjistili, že se nemůžete s učiteli domluvit (i když to s Vámi myslí dobře), tak byste je přestali poslouchat, ať by říkali sebevíc důležité věci. Do školy byste chodili, protože nemáte kam utéct, možná občas byste si nějakého učitele vyslechli, ale většinu úkolů byste ignorovali a došli byste k tomu nejhoršímu, co by mohlo nastat. Chodili byste do školy, ale Vaše vzdělání by klesalo. Tam by pomohl jedině nový učitel, kterého ještě vůbec neznáte s velkou autoritou (viz Igor Hnízdo z Obecné školy J ale zase, by to fungovalo jen na chvíli- člověk prostě na svůj vývoj potřebuje mít převážně volnost v rozhodování a pro tělo to platí také).

Já jsem z rodiny bylinářek, a u nás doma se byliny užívali jen v případě nemoci a nikdy jindy a i tam ne vždy. Někdy se nejprve nechalo tělo hlavně odpočinout. Když tělo funguje, nepotřebuje učit, jak to má dělat – ví to nejlépe.

Dnes je moderní popíjet bylinné čaje a brát na vše hned lék, místo toho, abychom tělu dali dostatek živin a spánku (bez toho se neumí uzdravit, jen přesunout problém jinam). Přestaňte užívat byliny a bylinné preparáty jen proto, že se to dělá, nebo proto, že si nevíte rady (v případě, že jste nemocní a už více než 3 měsíce konzumujete různé čaje, preparáty a léky – Vaše tělo má nadbytek učení a neví si s tím rady, je přeinformované, dejte mu pauzu od učení nejméně opět ty 3 měsíce a uvidíte, ono se to většinou zlepší nebo uzdraví samo – podmínkou ale je, dát mu dost ŽIVIN A ODPOČINKU). Proč Vám na chvíli zaberou byliny z dalekých krajů – protože jsou jako Igor Hnízdo, zjednají v těle pořádek novým přístupem, ale je to na úkor svobody rozhodování, proto nemůžou ty cizí zázračné byliny zase fungovat dlouhodobě. Vaše tělo potřebuje pomoc z venku jen minimálně. Co ale určitě potřebuje, jsou živiny z kvalitního jídla a odpočinek, vše ostatní zvládne, jinak bychom už dávno vymřeli. Takže chovejte se k bylinám jako k cenné věci, která je pro tělo důležitá jen výjimečně, protože byliny jsou výjimečné a pak Vám budou moci pomoci. Každý den si ale určitě můžete dávat byliny, které byli po staletí kořením (ty mají jiné vlastnosti, proto pomáhají pořád). Koření je navíc staletími odzkoušené, že funguje jinak než byliny. Jak je to s kvalitním jídlem víte. Ječmen a chlorela určitě mezi kvalitní jídla patří.

Takže byliny určitě sbírejte, tinktury vyrábějte, ale téměř je neužívejte. Čím méně je budete užívat, tím více učíte tělo žít a přežít za každých okolností.

Ještě Konfucius:

Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám.
Přeji Vám nádherné léto

Příspěvek byl publikován v rubrice Samouzdravovací novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář