Samouzdravovací novinky- Zametači ulic- srpen 2017

Přeji Vám nádherné letní dny.

 

Ráda bych se zastavila u slova nádherné.

Pro každého je to něco jiného, ale každý si dokáže něco představit. Ta představa je jasná i proto, že jsme mnohokrát zažili něco nepříjemného, ošklivého a vyčerpávajícího a právě díky tomu si dokážeme představit nádheru. Bez nepříjemných pocitů bychom nemohli zažít ty příjemné, neměli bychom srovnání. Díky nim je náš život krásnější a plnější.

Proč lidi trhají kytky – není z nich žádný užitek (když opomeneme, že většina nesbírá byliny). Co po staletí fascinuje lidstvo na růži? Vydrží jen pár dní a potěší většinou jen pohledem. Proč se neustále prodávají a lidi si je kupují? Protože milují krásu a přitahuje je něco magického a nepopsatelného.

Proč vlastně potřebujeme zametače ulic?

Víte, jak nešťastný by byl život zametače ulic, kdyby viděl jen to, že jeho práce nikdy nekončí a že vlastně nemá smysl začínat, protože jen co se otočí, někdo další odhodí papírek, že stačí, aby zafoukal vítr a vše je opět jako předtím, že vlastně neví kde začít, protože práce na něj kouká ze všech stran? Musí se obrnit trpělivostí a moudrostí. Jde neustále dopředu, zametá dlaždici po dlaždici a doufá, že až se otočí zpět, že to bude vidět, že i díky němu je ulice čistější a lidi spokojenější, že možná díky tomu, že je na ulici čistěji, někdo ten svůj papírek neodhodí, protože si uvědomí, že je na zemi krásněji než před chvilkou. Ano i díky zametačům ulic jsme více citliví na krásu, lépe vychovaní a máme pocit, že má smysl dělat nesmyslné věci.

Každý z nás je v nějaké oblasti svého života zametačem ulic. Proto se nedívejme na ty hory výzev před sebou se strachem , ale pomalu zametejme a uklízejme jednu dlaždici po druhé, jednu po druhé…. Nenechme se vylekat jejich množstvím. Pracujme v klidu a s moudrostí, našim přirozeným tempem.  Možná na konci našeho dne zjistíme, že i ta naše ulice je hezčí, než byla včera, navzdory tomu větru, který se ulicí prožene.

Bez zametačů by svět nebyl tak krásný jak je – myslete na to při zdolávání svých výzev, při tvoření svého života.

 

Takže moji milí zametači, přeji Vám nádherné a léto.

 

A nezapomeňte sbírat plátky růží a borůvky jsou to jedny z nejcennějších darů, které můžete během roku nasbírat

Příspěvek byl publikován v rubrice Samouzdravovací novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Samouzdravovací novinky- Zametači ulic- srpen 2017

 1. megina napsal:

  Dobrý den Adriano, při přednášce v Plzni jsi odpovídala na dotaz, jak předcházet červeným popraskaným žilkám. Nevím jestli si pamatuji správně, doporučovala jsi vratič? Prosím o přesný návod. A ještě jestli existuje bylinka na již vzniklé žilky.

  děkuji za odpověď Helena Chlustinová

  • Adriána Kašparová napsal:

   Ahoj Heleno.

   Prevence je namočit cca zarovnanou lžíci Vratiče do asi litru vody, přivést k Varu a dolít do škopku (kýble) vodou asi tak do 3 litrů a máčet si v tom chodidla alespoň 10 minut, případně vlhčit i postižená místa. Jako prevence funguje dobře.
   Na již vzniklé žilky, ale ne na všechny (záleží na Tvém těle ale většinou alespoň nějaké zmizí), funguje esenciální olejíček z Tuje nebo Cistu, Neroli, Růže smíchat s olejem a potírat postižená místa. Nekdy funguje i měsíčkový olej.

Napsat komentář