Moji milí.
Leden je o předsevzetích a plánování. Příroda spí a sbírá sílu. My bychom měli také, víc spát, odpočívat, nahlížet do nitra a shromažďovat síly na nadcházející rok. Vhodné je zařadit i půsty.
Zima je jínová, energie je málo. Nejcitlivějším orgánem je močový měchýř.
Jak se oslabení močového měchýře projevuje?
- záněty močovodů a močového měchýře, mykózy, zúžení močovodů, nádory, pálení nebo i bolest při močení a v podbřišku.
- studené končetiny, noční močení, záněty ucha, hluchota, noční můry, pomočování u dětí (tlak rodičů, školy), bolesti zad (bedra, krk, ztuhlost celé páteře) a problémy s kostmi.
- duchovní příčina – močení je uvolnění tlaku tekutiny. Je potřeba uvolňovat duševní tlaky. Strach, podrážděnost, vztek, neschopnost se prosadit. Nesvoboda blokuje, měchýř. Vyjadřujme emoce, potřeby, bez zloby. Škodí lpění na starých názorech, ukryté slzy a křivdy, snažme se uvolnit fyzicky a psychicky. Vyjadřujme své pocity, příjemné i nepříjemné s ohledem na sebe i druhé.
Jak se dostat do rovnováhy?
- doporučuji zařadit půsty, nebo přerušovaný půst (mohu Vám vysvětlit víc) pokud si k němu jako první jídlo přidáte kvalitní zelené potraviny (ječmen a chlorellu, jen od Green Ways) uděláte pro své tělo maximum. Ráda vysvětlím, proč GW a jak na to, stačí se zeptat.
- pití vody je základ. Nadměrné množství taky zatěžuje (záleží na konstituci, zdraví, na tom co jíte… měli bychom vypít mezi 1,2 -2 l tekutin).
- vyvarovat se sladkého, šetřit i s jedením ovoce, medu… Můžeme použít éterické oleje (jalovec, citron, hřebíček, bergamot) k masážím i do pití, jídla, kosmetiky….
- citlivým orgánem jsou uši, dávejte si pozor na jejich ofouknutí zimním větrem.
- dopřávejme si dostatek odpočinku, relaxaci, masáže, péče o tělo.
Jaké potraviny nám pomohou posílit močový měchýř?
- potřebujeme prohřívat. Jídlo by mělo být sytější, víc s tuky. Může být slanější. Málo cukru, hodně vitaminu C. Preventivně působí brusinky (velice kvalitní jsou u Green Ways).
- výborné jsou luštěniny, zejména adzuki, mungo (výborné je klíčení), dál pohanka, oves, kroupy nebo divoká rýže. Z ovoce jsou vhodná pečená jablka Nejvhodnější zelenina je kořenová a kvašená (zelí), česnek a cibule. Vnitřní teplo dodají polévky (zeleninové i masové). Pro dodání enzymů do organismu doporučuji použít zelený ječmen, jednoznačně jen od Green Ways. Dodání enzymů je v tomto období velice zásadní. Z koření doporučuji umeocet, kurkumu pepř, zázvor, papriku, a všechny sušené kořenící byliny.
- u citrusů a mléčných výrobků, platí – úplně vypustit, přinášejí chlad a zahleňují.
- pro posílení jsou vhodné čaje z květů černého bezu, přesličky, měsíčku, heřmánku římského, zlatobýlu, chryzantémy, aksamitníku nebo jejich kombinací., …
Jak si pomoct s aromaterapií.
Kvalitní esenciální oleje přidávejte do kosmetiky, olejů, difuzéru vody s medem, jídla. Např:
- Jalovec– antirevmatický, vylučuje kys. močovou a jedy z těla, odvodňuje, na hubnutí, je také proti cukrovce, artróze, artritidě a revmatu, …
- Hřebíček –na respirační infekce, celkovou únavu, antibiotické působení, posílí dělohu, upraví dysfunkci střev, posiluje trávení a chuť pracovat. Posiluje vizi, vášeň a tvořivost.
- Citron – odstraňuje zahlenění – EO se od plodů liší, proti obezitě, celulitidě, na vysoký cholesterol, játra a žluč i kameny, přepracovanost, nespavost a podrážděnost.
- Bergamot – na záněty močáku (působí antibioticky), na narušené trávení nervového původu, uvolní potlačené city a blokovanou energii. Uvolňuje vznětlivost a deprese.
Přeji Vám Krásné začátky a zajímavé výzvy .
S láskou Adriána