Samouzdravovací novinky – Být akční se teď vyplácí dvakrát

Moji milí

Duben je obdobím rychlých změn. Stromy pučí, raší rostliny. přilétají ptáci, probouzejí se ježci… Změny jsou patrné ze dne na den.

Nejvíce jsou ohrožena játra, která jsou hlavním orgánem látkové výměny a metabolismu. Ovlivňují všechny orgány v těle. Játra jsou detoxikační orgán. skladují krev, ukládají vitamíny rozpustné v tucích a cukr, pomáhají s trávením tuků. Téměř vše v těle je řízeno játry.

Jak se oslabení jater projevuje?

Játra nebolí, jejich oslabení se projeví na svalech, šlachách, očích a nehtech. Mezi typické projevy patří svalová únava, zvýšená teplota, bledá pleť, zhoršující se vidění nebo citlivost na světlo, různé rýhování na nehtech, tlak v pravém podžebří, pálením žáhy a problémy se zažíváním.

V tomto období lidé hůře odolávají všem vlivům – propukají alergie (fyzické i duševní). Je to normální.

Oslabení jater poznáte i z emocí jako je agrese, hněv, vznětlivost, výbušnost. Ale také zlost, zuřivost i žárlivost.

Jak se dostat do rovnováhy?

Naprosto zásadní je nepřetěžovat (jak stravou, tak i duševní nepohodou). Začněte se hýbat. Je potřeba probudit energi. Vhodné jsou rychlejší procházky, jízda na kole, běh… Výborně jsou i masáže. Jestli Vás čekají nějaké fyzicky náročnější práce (malování, velký úklid) dejte si je teď, budete na ně mít dost energie. Nejenom že je to v tomto období potřeba, ale navíc Vám to půjde nejlehce.

Játra mají vysokou regenerační schopnost. Pokud jim chceme pomoct, tak od 23:00 jim prospěje klid a teplo. Od 23:00 – 3:00 nepijte alkohol, velmi si tím játra poškozujete! Je vhodné vyloučit doplňky stravy, které nejsou přírodní a léky, pokud je to možné, také mléko, mléčné výrobky. Omezte smažená a tučná jídla, sladkosti a alkohol.

Jaké potraviny nám pomohou posílit játra?

Kvalitní oleje a tuky játrům hodně prospívají a pokud k tomu přidáme mrkvovou šťávu vše ještě vylepšíme. Doporučuji užívat oleje s omega 3 kyselinami (mohu poradit které, nebo více najdete zde: https://www.zinzino.com/2012854308). Mám s tímto Balanc olejem vynikající zkušenosti již za krátké období užívání. Pokud Vás to zajímá, doporučuji si přečíst krátký článek o tom, jak se mi změnil život během necelých 3 měsíců jejich užívání. Najdete ho zde:

K posílení přispívají potraviny kyselé a hořké chuti. Např. ostropestřec mariánský, listy a extrakt z kořene pampelišky. Pampeliška je základní bylinou na játra.

Co se týče přípravy, je vhodné vaření a zařazení přirozených syrových potravin. Určitě doporučuji naklíčené mungo fazole, nebo čočku. Prospěšné jsou kroupy. Jsou hodně opomíjené a přitom mnohokrát zdravější a chutnější než rýže (vyzkoušejte je jako přílohu a uvidíte), dále bulgur, kuskus, špalda nebo rýže. Ze zeleniny zelený hráček, zelí i kyselé, saláty, ředkvičky, ředkve, kedlubnu, kopřivu, polníček, řepu a postupně všechnu, co začíná růst.

Pokud hledáte levnou a kvalitní zeleninu v Bio kvalitě tak bezkonkurenční je Ječmen a chlorela od GW pokud se registrujete k odběru tak Vás lžička ječmene (ekvivalent cca 1 kg zeleniny prosté chemikálií v luxusní Bio kvalitě) bude stát 8,70 Kč, to nikde jinde nekoupíte. Zapomeňte na rajčata, saláty, okurky. Ušetřete a kupte si kvalitu od GW. Pokud potřebujete více informací a pomoct s užíváním ozvěte se mi. Jsem tady pro Vás a mám s nimi již 12 leté zkušenosti.

Z ovoce jsou dobré citróny, jablka, hrušky, jahody. Pokud konzumujeme maso, tak ze slepici, kachnu a kuře

Vhodné jsou čaje. z řepíku, pelyňku, zeměžluče. Na regeneraci jaterních buněk působí dobře i ječmen a chlorela. Dále ořechy, semínka a avokádo.

Jak si pomoct aromaterapií?

Pro tento měsíc jsem vybrala tyto EO: Rozmarýn, Citron, Pomeranč, Levandule, Pokud Vás zajímá, proč jsou dobré a jak je používat, tak se mne  ptejte.

Přijměme životní výzvy a naplňme je, buďme akční a ozdravme své vztahy s okolím.

Ať rostete a kvetete do zdraví a krásy.

S láskou Adriána

Příspěvek byl publikován v rubrice Samouzdravovací novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář